Portali maqedonas manipulon: Shkup, Kumanova vërshohen me kosovarë për të votuar për referendumin?!

“Shkupi sot është vërshuar nga autobusë dhe furgonë nga Kosova. Bëhet fjalë për votues që do të votojnë për referendumin. Bëhet fjalë për autobusë...

Haradinaj fton shqiptarët e Maqedonisë të votojnë për orientimin perëndimor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, u ka bërë thirrje shqiptarëve të Maqedonisë që masovikisht dhe pa hezitim t’i përgjigjen sot referendumit në vendin e...

KSHZ: Deri në ora 09:00 votuan 2.45 % e qytetarëve

Jehonë e vogël e votuesve është regjistruar në orët e para të mëngjesit. Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) njoftoi se deri në ora 09:00 kanë...

Tragjedi: Një shkupjan i ri gjendet i vdekur në një hotel

Dje në ora 19.48 në Ndihmën e Shpejtë Mjekësore është paraqitur se në hotel në rrugën “Rruga e Kacanikut” ka një të vdekur, transmeton...

Propaganduesit “Bojkotoj” thirrje qytetarëve për të fotografuar ata që votojnë?!

Nisma për bojkotimin e referendumit ‘Bojkotiram”, ka publikuar ftesë për fotografimin dhe denoncimin e atyre që do të votojnë sot, shkruan Fakte. Veprim ky...

Eksperti gjerman për DW: Shqiptarët sëpaku 33 përqind, NATO krijon stabilitet për rajonin

Eksperti i Ballkanit, Dusan Reljic, ka analizuar referendumin e ditës së sotme për median gjermane “Deutsche Welle”, përcjell albinfo.ch. Sipas tij 30 shtatori është...

Si do të jetë i suksesshëm referendumi, kalkulimet me vota?

Qytetarët e FYROM sot nga ora shtatë e mëngjesit kanë nisur të dalin në qendrat e votimit për të votuar për referendumin për emrin....

Ministria e Brendshme apelon për respektim të ligjit

Procesi i votimit për referendumin ka nisur, por Ministria e Brendshme ka bërë thirrje që qytetarët, partitë politike dhe protagonistët e tjerë pjesëmarrës të...

Maqedonia voton për referendumin për emrin

Nga ora shtatë e mëngjesit janë hapur të gjitha vendvotimet në Maqedoni për referendumin për emrin. Deri në 19.00 do të jenë të hapura...

Thyhet makina e zëdhënësit të një partie në Shkup (FOTO)

Një incident tjetër ka ndodhur dje në Shkup, kur një funksionar i një partie opozitare ka denoncuar se është demoluar dhe është thyer xhami...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!