Koxias: Gjithçka në rregull me Marrëveshjen e Prespës

Shpresoj se do të jetë gjithçka në rregull me Marrëveshjen e Prespës, sepse në të kundërtën ata të cilët besojnë në zgjidhje të lehta...

“Monstra”, në Gjykatën Penale pritet të prezantohen analizat e “Opel Omega”

Në Gjykatën Penale të Shkupit të Shkupit sot pritet që të vazhdojë gjykimi për rastin “Monstra”, njofton Portalb.mk. Sot pritet që të prezantohen analizat e...

Zaevi u drejtohet deputetëve: Të themi “po”, historia i mban mend vendimet e drejta!

Deputetë, le t’i themi PO mundësisë para nesh. Historia i mban në mend vendimet e drejta”, shkroi Zaev. Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë ditëve...

MPJ-ja ruse: Ndërhyrja më e keqe në Shkup po ndodh nga SHBA-të dhe BE-ja

SHBA-të dhe vendet e BE-së po ndërhyjnë në punët e brendshme të Republikës së Maqedonisë thonë nga Ministria e Jashtme e Rusisë, njofton agjencia...

Nga LSDM besojnë: Jemi afër marrëveshjes me VMRO-në

LSDM-ja beson se është më afër marrëveshjes me deputetët opozitar se sa zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Koalicioni socialdemokrat i bëri thirrje kolegëve opozitarë që të...

Daul:VMRO-DPMNE të mbajë përgjegjësi

Kryetari i Partisë Popullore të Evropës, (PPE) Joseph Daul, i ka bërë thirrje opozitës në Maqedoni të mbajë përgjegjësi gjatë votimit në Parlament. Vendimet kyçe...

Zjarri kaploi varrezat e komunitetit mysliman në Manastir

Një zjarr i fuqishëm ka kapluar mbrëmë varrezat e vjetra të njohura si turke, por që thuhet se i takojnë shqiptarëve në qytetin e...

Mungesa e personelit mjekësor, dhjetëra infermiere kërkojnë punë

Unioni I infermiereve të Maqedonisë me kërkesë drejtë Ministrisë së Shëndetësisë. Ato kërkojnë që mbi 40 infermieret e mbetura pa punë nga ambulancat me...

Osmani: Do të dihet nëse hapim kushtetutën ose shkojmë në zgjedhje

Zëvendëskryeministri për çështje Evropiane, Bujar Osmani në një media nga rajoni ka deklaruar se negociatat për sigurimin e 80 votave do të vazhdojnë gjatë...

Tetovari u ankua se e ka rrahur e dashura. Ja çfarë thotë policia

Një ngjarje e raportuar në Pa Censurë nga personi P.M, ku kërkonte përgjegjësi nga punonjësit e policisë në Njësinë policore në Tearcë për ngjarjen...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!