3.8 C
Macedonia
E hënë, Nëntor 20, 2017

Edhe sa shqiptarët duhet të paguajnë për PORDHAT e politikanëve maqedonas ?

Qenan Aliu - postim facebook Miq të dashur, ...Siç duket, poqëse do të shmangen ndonjë ka KUAJT-përmendoret nga qendra e Shkupit, sonte Vmro-Dpmne me komunike...

Vështirë të jesh gazetar shqiptar në Manastir

Nga Naser Pajaziti/ I ndaluar nga policia, i fyer dhe provokuar nga shovenë sllavomaqedonas dhe i diskriminuar nga çdo pore të jetës shoqërore, këto janë...

Linçimi serb i Izetbegoviçit dhe heshtja shqiptare

Nga Shaban MURATI Sjellja skandaloze e Serbisë si shtet hegjemon në Ballkan demonstrohet jo vetëm nga përpjekja për të dalë si protektori i rajonit, por...

Alarmi i gjeneralit shqiptar: Me ilaçe të Serbisë dhe Greqisë po vdesin shqiptarë nga...

Nga Sulejman Abazi Kanceri vjen nga Serbia dhe Greqia nëpërmjet barnave mjekësore në Kosovë dhe Shqipëri. Edhe pse herë pas here është ngritur zëri nga individë...

Kontesti për emrin e shtetit të Maqedonisë me Greqinë nuk mund të zgjidhet pa...

Abdulla Mehmeti Secili qytetar në Republikën e Maqedonisë, pa dallim të përkatësisë etnike, fetare dhe gjuhësore, është për marrëdhënie të mira fqinjësore dhe ndërtimin e...

Në Maqedoni vetëm pas Luftës së Dytë Botërore përfudnoi krijimi i ,,gjuhës letrare,,(sic!),duke marrë...

Skender Karaçica/ Në Maqedoni vetëm pas Luftës së Dytë Botërore përfudnoi krijimi i ,,gjuhës letrare,,(sic!),duke marrë për bazën e saj e folmja e qytetit të...

Shqetësimi amerikan për modelin serb të “dy karrigeve”

Nga Shaban MURATI SHBA ndërmorën një hap të fortë diplomatik ndaj Beogradit, duke i drejtuar mesazhin diplomatik dhe publik se Serbia nuk mund të vazhdojë...

Post Kreta si verifikim…

Nga Arben Llalla Si përherë Panajot Barka qëndron pas dere tek zyra e informacionit dhe propagandës së Greqisë, duke pritur porosinë për shkrimin e radhës....

Artan dhe Bujar bashkëqeverisja me LSDM-në , nuk ua shlyen mëkatet që ua keni...

Nga Huzeir Mustafi Hapsira e cila u krijua gjatë periudhës së zgjedhjeve e sidomos mes dy raundeve zgjedhore ju dha mundësinë dy figurave më të...

Duhet të ndalet “diplomacia” e Serbisë kundër Kosovës

Skender Karaçica Ivica Daçiç,ministër për punë të jashtëm në qeverinë e Serbisë dhe pioneri i kryekriminelit Sllobodan Millosheviq nuk ka të ndalur me ,,diplomacinë,, e...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!