Opinione

Opinione

MANDATAR TË NDERUAR MÈ BÈNI MINISTÈR JU LUTEM

EjUP BERISHA Tè nderuar Mandatar kerkoj tè bèhem Ministèr i Drejtësisè apo Ministèr i Jashtëm nè Qeverinè e re të Republikès sè Maqedonisè dhe pèr...

Sërish vjen Marsi në Maqedoni

Memedali Jusufi Maqedonin e presin gjithsesi ditë të vështira Nëse vërtet qenkeni aq të dhanun pas “çështjes shqiptare këtu në Maqedoni”, mendoni pak edhe për...

Më “shkije se shkijet” prapë po i ndihmojn vëllaut të tyre...

Sa herë që Gruevski ishte në zor dhe i duhej rejting ose zgjedhje për të kaluar ndonjë krizë dhe për të ripërtëri mandatin, këtu...

Ju tullacët që sulmuat Muhamed Zeqirin KUJDES!!

Nga Qenan Aliu/ Kush e paska sulmuar deputetin Muhamed Zeqiri nuk mundem ta vërtetojë, por duke u bazuar në pronocimin e tij vlerësoj se organet...

Shteti dhe pushteti, duhet t’i shërbejë qytetarit

Selim Iljazi Qeverisja që punon e mbron vetëm interesin e vet për pushtet, që bën politikë vetëm për përfitim dhe për biznes për vete është...

ZGJOHU SHQIPËRI, REVOLUCION, APO ÇMENDURI?!

Abdulla Mehmeti Sa herë që është përkeqësuar situata politike dhe e sigurisë në Kosovë, Maqedoni dhe viset tjera shqiptare, në Tiranë ka shpërthyer ndonjë...

NATO MBETET GURTHEMELI I MBROJTJE SË VLERAVE PERËNDIMORE

Nga Frank Shkreli Në kryeqëndrën e Aleancës së Atlantikut Verior, NATO në Bruksel u mbajtë këtë javë mbledhja e ministrave të mbrojtjes të vendeve anëtare...

Parodia dhe BDI-ja

Zeqirija Ibrahimi   Kuptimi i fjalës PARODI është imitim qesharak a satirik i një vepre letrare, i stilit të saj etj.; vepër letrare satirike që imiton...

А kanë ngelur myslimanët e Maqedonisë pa institucion fetar?!

Skender Buzaku Në BFI-në e Mulla Sulës, zotëri Baki Hajrullahi ka përjetuar një zhgënjim shumë të rëndë, një mospërfillje totale deri në përlotje të syve....

Kreshnik Spahiu dhe Vangjel Dule bashkë kundër PDIU-së

Nga Arben Llalla/ Përse PDIU sulmohet në të njëjtën ditë si nga Vangjel Dule, si nga Kreshnik Spahiu? Natyrisht, në pamje të parë, këta dy...