‘Kroacia me gjak të pastër, Franca me afrikanë?! Hajde rrusha, hajde…’

Ca thonë, Kroacia ka skuadër me gjak të pastër kroat, Franca i paska afrikanë, nuk qenka Kombëtare e vërtetë. Hajde rrusha, hajde! Po Franca nuk...

Mos u dashuro në vetveten

Abedin Zymberi -Atëher kur mendon se je më i dituri, mer lexo sa më shum atëher do ta koptosh veten se sa pak din. -Atëher kur...

SS-faktori: “Sela” e “Sazdovski”

Kjo është ajo situatë që si shoqëri duhet ta tejkalojmë, që të mos na ndodhë që të shtohet mosbesimi dhe frustrimi me ngjyrime gjithfarëshe,...

Ramushi kundër myslimanëve, Hashimi i vetmuar, Kadriu i…

Ramushi kundër myslimanëve, Hashimi i vetmuar, Kadriu i dashuruar, Edi Rama si ISIS-i...dhe na duhet një Erdogan që do ta mbronte Anton Çetën. 1. Ramush...

Nga katrahura e vendlindjes, në ballë të demonstratave shqiptaro-amerikane

Ismail Arsllani Aeroplani tejoqeanik gllabëronte mijëra kilometra për të zbritur në Aeroportin e Shkupit, ku do të përfundonte destinacioni i zonjës Zarie Telha, një veprimtare...

Hem patriot, hem renegat, hem tavë Elbasani!

Nga Fadil LUSHI/ Fjalori i Gjuhës së Sotme Shqipe për fjalët e mësipërme jep këto shpjegime. PATRIOT m. Ai që do atdheun dhe popullin e vet...

Shteti “i së drejtës” në pikiatë! Rroftë integrimi!

Enver Bytyçi Parashtrimi i parë: Elvis Roshi, një nga eksponentët më në zë të krimit në Shqipëri, ish kryetar socialist i Bashkisë së Kavajës, u...

Të amnistosh një kriminel është vetëvrasje

Ali Hertica /Si kanë ndërgjegjëje pushtetarët dhe të gjithë ata që votuan Ligjin për amnistinë, t’i vizitojnë varrezat dhe familjet e dëshmorëve, derisa vrasësve...

Zinxhiri që lidh ardhmërinë europiane të Ballkanit Perëndimor

Nga Bardhyl Mahmuti/ Reagim ndaj fjalës së Mustafa Nanos në Beograd Sipas asaj që njoftuan mediet, më 10 korri 2018, në Beograd, zhvilloi punimet ““konferenca e...

NATO dhe xhaxhai qё nervozon

Max Hofmann/ Sjellja e presidentit tё SHBA-sё nё samitin e NATO-s dёmton tё gjithё, nё radhё tё parё atё vet, botёn e jashtme, vendin...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!