Në zgjedhjet e ardhshme fushatë e përbashkët e partive shqiptare

Urim Saliu Ne zgjedhjet e ardhshme ne mungese te elektoratit dhe mbeshtetesve fjalimet do mbahen bashkerisht. Derisa flet per shembull lideri i BDI-se ne tubim duartrokasin...

Çfarë do bëj Evropa nga fitoret e ekstremistëve të djathtë?!

“Veshja e re dhe prestigjoze institucionale”, me të cilën Matteo Salvini uronte të shihte shumë shpejt udhëheqësin e ekstremës së djathtë suedeze, Jimmie Akesson,...

Hapja e hartave te vjetra

Nga Agim VUNIQI/ Ardhja e Vuçiqit në Kosovë është edhe një argument shtesë se diplomacia shqiptare-kosovare po i bënë favore dominimit diplomatik dhe ekonomik serb,...

BDI 17 vjet “intriga” me mediat shqipe !?

Nga Bexhet Musliju Drejtor i Agjencisë së Lajmeve Zhurnal.mk Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni Ali Ahmeti sonte nga Tirana ka zgjedhur të i'u...

Pollozhani mesazh Bushatit:AMANI MOS NA NDIHMONI!

Shpëtim Pollozhani Ministri i Puneve te Jashtme i Shqiperise z. Ditmir Bushati vjen ne Shkup me mision te ngjashem me ate te Dilber Vrionit, Ali...

Përpiquni më tepër

Adriatik Kelmendi Nuk është se nuk i bën romantikë shumicën e shqiptarëve të Kosovës ideja e një marrëveshjeje të përhershme me Serbinë. Zgjidhja e një...

Gara për Ballkanin: Kina apo BE?

Mario Ghioldi* Një shekull më parë, kontinenti evropian u godit nga Lufta e Parë Botërore, e cila ndryshoi jetën dhe perspektivat e miliona njerëzve. Ky...

SHQIPTARË, RRINI TË QETË! KOSOVA KA ENDE BURRA

Nga Spartak NGJELA Vuçiç nuk u lejua të shkojë në Drenicë. Ai donte të fyente luftën çlirimtare të Kosovës. Por burrat kosovarë i treguan vendin. Ata...

Kosova pa Zot shtëpie dhe pa sovranitet?

Prof.dr.Mehdi Hyseni/ Qeveria e Kosovës bëri dy gabime të njëkohshme: 1) Lejimin e ligjshëm të Vuçiqit në Kosovë dhe 2) Mosshoqërimin e tij nga autoritet...

Me ndryshimet kushtetuese të garantohet barazia e plotë kombëtare dhe gjuhësore e shqiptarëve në...

Abdulla Mehmeti Dje u mbajt takimi i radhës i Këshillit të intelektualëve, përfaqësuesve të sektorit civil dhe veprimtarëve shqiptarë në Maqedoni, për sensibilizimin e opinionit...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!