Sërish kapet drogë në vendkalimin e Preshevës, ja kush bie në pranga

Policia Kufitare, në bashkëpunim me Administratën Doganore, në pikën kufitare Preshevë në hyrje të Serbisë, zbuluan rreth 4 kilogram marihuanë, njofton sot Ministria e...

Kryetari i Komunës së Bujanocit Shaip Kamberi përleshje verbale me kryetarin e PD-së, Nagip...

Kryetari i Komunës së Bujanocit Shaip Kamberi përleshje verbale me kryetarin e opozitës Nagip Arifi (PD) në seancën e Kuvendit Komunal në Bujanoc të...

Tmerr në Zarë: Dy të rinj gjenden të vdekur në veturë, vetëvrasje e dyfishtë?

Policisë së Zarës (Kroaci) sot në orën 10 i është drejtuar një qytetar, i cili ka thënë se në një automobil në Mustapsan gjenden...

Viktima e parë nga ethet e Nilit në Zagreb

Në klinikën për sëmundje infektuese Fran Mihaljeviq, gjatë vikendit si pasojë e etheve të Nilit Perëndimor, të cilin e bartin mushkonjat, ka vdekur një...

Berisha: Do ta shkelja ligjin kur bëhet fjalë për djemtë e UÇPMB’së

Sonte, në emisionin “Pressing” në televizionin T7, po diskutohet për listat e fryra të veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe për...

Stankoviq: Termi “Kosovë Lindore ” u zëvendësua me “Lugina e Preshevës”

Zoran Stankoviq kryetari i Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në programin e mëngjesit "New Morning" në TV Pink ka thënë se situata...

Po rregullohet sheshi i Bujanocit

Sheshit të qytetit të Bujanocit po i shtohet edhe një pjesë tjetër e cila do të jet në shërbim të qytetarëve të komunës ku...

Arifi: përmes KNSH-së do të jetësojmë kërkesat e shqiptarëve

Fillim viti i ri shkollorë 2019- 2020 nuk do ta ketë temë akuale mungesën e teksteve shkollore.  Në zgjedhjet e nëntorit për Këshillin Nacional...

Shkatërrohet grupi i trafikut të drogës në Ballkan, 148 të arrestuar, mes tyre dhe...

Një aksion i madh antidrogë është finalizuar së fundmi në Ballkan, ku janë vënë në pranga 148 persona, mes tyre edhe shqiptarë. Mësohet se operacioni...

Kapen 20 kg drogë në vendkalimin kufitar të Preshevës, ja kush janë të arrestuarit

Zyrtarët e doganave më 16 shtator 2018, në bashkëpunim me policinë kufitare, në hyrje të vendkalimin kufitar të Preshevës, kanë zbuluar dhe ndaluar përpjekje...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!