Haziri: Nuk do të ndalemi derisa Kosova Lindore t’i bashkohet Kosovës (Video)

Kryetari i Komunës së Gjilanit dhe njëherit nënkryetar i LDK-së, Lutfi Haziri, ka bërë me dije se nuk do të ndalen derisa Kosova Lindore...

Kjo është shtëpia e Hasan Prishtinës në Selanik, tanimë e uzurpuar/FOTO

Hasan Prishtina është vrarë me daten 13 Gusht 1933 në rrugët Çimsqi dhe Vogaxhiku në Selanik dhe vrasja e tij përshkruhet në detale në...

Flet gruaja që kërkoi kokën e Milosheviçit, Arbour: Ai nuk është në Rusi. Ai...

Kyerokurorja e ICTY ne Hagë Louise Arbor njofton aktakuzën kundër Sllobodan Millosheviçit për krimet e kryera në Kosovë (27 maj 1999). Znj. Louise Arbor nga...

Edhe në Serbi grafite kërcënuese: “Vdekje për shqiptarët! (FOTO)

Në një ndërtesë private në Crvenkë të Serbisë janë shkruar grafite kërcënuese “vdekje për shqiptarët”, raportojnë mediat serbe, transmeton Periskopi. Raportohet se grafitet janë bërë...

Në Bujanoc shpallet epidemia e fruthit, në Preshevë të regjistruara 4 raste

Siç ka deklaruar dr Slagjan Stoshiq, epidemilog nga instituti për shërbim publik në Vranjë, në rrethin e Pçinjës momentalisht ka të sëmurë nga fruthi...

LIVE/Protesta masive në Greqi: Maqedonia është një dhe greke

Nën masa të forta të sigurisë, me rrugë dhe stacione të mbyllura në sheshin Sintagma para Parlamentit grek po mbahet protesta e paralajmëruar, me...

Votoni Ulqinin – Shqip e shqiptarçe!

Uk Lushi Ulqinakët, në zgjedhjet komunale me 4 shkurt 2018, duhet të votojnë që Ulqini të qeveriset nga ulqinakët. Ulqinakët nuk duhet të bëjnë gabimin...

Deputeti Grek sulmon ministrin e Arsimit të Greqisë “Ti nuk je grek, je shqiptar”...

Deputeti Manolis Glezos dhe heroi grek i Luftës së II Botërore, kishte mbajtur në Parlamentin grek një nga fjalimet më të fuqishme që për...

Ja çka do ndodhte sikur në Ulqin të votonte diaspora jonë!?

”Sikur 5% e mergimtareve tane te vinin per te votuar do te siguronin menjehershem 2 mandate, kurse nga impakti i tyre social dhe familjar...

Në Horgosh kapet shqiptari me ora dore me vlerë mbi 55.000 euro /foto/

Doganierët në vendkalimin kufitar Horgosh kanë ndaluar tentim kontrabandimin e tri orave me vlerë të madhe të markave të njohura, vlera e së cilave...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!