“Mundësi historike për Beogradin dhe Prishtinën”

Damon Wilson ka thënë se Beogradi dhe Prishtina kanë mundësi historike për normalizimin e raporteve. Zëvendëspresidenti i Këshillit Atlantik të SHBA-ve, Damon Wilson ka thënë...

Serbët në panik, ja çfarë shkruajnë për automjetet ushtarake amerikane për Ushtrinë e Kosovës

Ardhja e këtyre automjeteve ushtarake amerikane në Kosovë ka zgjuar sot reagime të shumta nga mediat serbe. 24 automjete ushtarake “Humvee” kanë arritur në Kosovë...

Mediat serbe: BE sot heq taksën ndaj Serbisë dhe ndalon Ushtrinë e Kosovës

Mediat serbe raportojnë se Këshilli i BE-së do ta përsëris qëndrimin që Prishtina duhet ta shfuqizon vendimin për rritje të taksës në 100 për...

Vuçiç: Jam i shqetësuar nga çmenduria e Prishtinës

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, tha të dielën se Kosova është e gatshme për masa të reja kundër Serbisë dhe serbëve në Kosovë. Një gjë...

Protesta në Serbi: Mbi 40 mijë njerëz kërkojnë rrëzimin e Vuçiqit

U mblodhën mijëra qytetarë serb, për të kërkuar dorëheqjen e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, kjo pasi që ata nuk janë aspak të kënaqur me...

Politikanja serbe: Integrimi i Serbisë në BE i kushtëzuar me progresin e dialogut me...

Ish-zëvendëskryeministrja dhe -ish-ministrja e Integrimeve Evropiane në Qeverinë e Serbisë, Suzana Grubjeshiq, thotë se procesi i integrimeve evropiane të Serbisë nuk do të përshpejtohet...

Ja çfarë shkruajnë mediat serbe për plakun shqiptar i cili qanë teksa luan Lahutën

Me një Lahutë të vjetër në dorë dhe lotët që i binin teksa luante atë, Jonuz Delaj nuk po mund ta pranonte vendimin e...

Delije: Ushtria veriut është e gatshme për Thaçin dhe Haradinajn

Tifozët e klubit fashist serb Zeveza, sonte kanë shpalosur një baner me mbishkrimin kërcënues ndaj Hashim Thaçit dhe Ramush Haradinaj. Tifozët serbë të Zvezdës të...

Protesta në Beograd, ushtria serbe del në rrugë

Rrugët e Beogradit sonte janë mbushur me mijëra protestues, të cilët siç thonë janë kundër dhunës politike në Beograd. Deri protestuesit po bëjnë thirrje kundër...

Vuçiq: Nuk luftojmë me Amerikën, ajo është nënë e babë për shqiptarët e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka bërë të qartë, të premten, se shteti që ai udhëheq nuk e ka ndërmend të futet në...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!