Vuçiq thotë se po luhet një skenar sikur “27 prilli në Maqedoni” për rrëzimin...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq akuzoi vendet e Perëndimit dhe ambasadorët e tyre për standarde të dyfishta, duke krahasuar ngjarjet e 27 Prillit, në...

Edhe serbët bëjnë gati valixhet për Gjermani

Qeveria serbe planifikon një komision ekspertësh kundër eksodit masiv të fuqisë punëtore nga vendi. Tre vajza serbe rrëfejnë për jetën e re si infermiere,...

Tërmeti 4.5 ballë “shkund” Greqinë

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë ka goditur Greqinë sot në mesditë. Epiqendra ishte 15 kilometra në juglindje të ishullit të Zakyntho. Tërmeti ra në...

Vuçiq godet Zaevin, ja përse?

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq në pyetje gazetareske se pse nuk ka asnjë reagim nga ambasadat perëndimore për sulmin në RTS, tha se nuk është...

Eskalon gjendja në Serbi: Policia bllokon një pjesë të televizionit serb

Pjesëtarët e xhandarmërisë serbe i nxorën demonstruesit dhe disa udhëheqës të opozitës nga ndërtesa e Radio-Televizionit të Serbisë (RTS), ku u futën gjatë protestës...

Protestë e ashpër kundër Vuçiqit: Pushtohet televizioni publik

Protestuesit në Beograd kundërshtojnë sundimin autokratik të presidentit Aleksandar Vuçiq. Ata mbrëmë hynë në ndërtesën e Radiotelevizionit Shtetëror të Serbisë, pasi i cilësojnë raportimet...

Ish-kryetarja e Preshevës: Thaçi ka ndjeshmëri të madhe për shqiptarët e Preshevës, Kurti na...

Ardita Sinani është femra e parë që ka drejtuar Komunën e Preshevës për një periudhë rreth shtatë muaj. Ajo në RTV Dukagjini, ka ardhur...

Autori i masakrës në Zelandën e Re ka qenë edhe në Serbi

Brenton Harrison Tarrant, 28-vjeçari i akuzuar për vrasjen e 49 vetëve dhe plagosjen e shumë të tjerëve në dy xhami të Zelandës së Re,...

Masakra në dy xhamitë, flet serbi i këngës me Karaxhiçin: kam frikë për jetën!

Në sfondin e pamjet e marshimit të përgjakshëm të terroristit Brenton Tarrant, i cili vrau 49 persona në dy xhami në Zelandën e Re,...

Muzikanti i këngës serbe që dëgjonte terroristi i Zelandës u burgos për krime kundër...

Fizarmonicisti i këngës nacionaliste serbe të cilën po e dëgjonte terroristi që kreu vrasjen e 49 myslimanëve në xhami në Zelandë të Re, ishte...