Aksident i rëndë në Serbi, 7 të vdekur, 35 të lënduar, mes të vdekurve...

Shtatë të vdekur dhe 35 të lënduar është bilanci i viktimave nga aksidenti i rëndë që ndodhi sot në autostradën Beograd - Nish. Dy...

Këta janë horrat serb që rrahën për vdekje të rinjtë shqiptarë vetëm pse folën...

Dy të rinj serbë janë arrestuar pasi kanë dhunuar me mjete të forta dhe kanë bërë për spital dy të rinj shqiptarë, të cilët...

Grabar-Kitaroviq: Ta mbështesim rrugën evropiane të Kosovës dhe Serbisë

Kosova dhe Serbia duhet të jenë të mbështeten në rrugën e tyre drejt Bashkimit Evropian, deklaroi presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq. “Kroacia nuk do të përzihet...

Në raportin e PE-së për Serbinë përfshihet edhe korrigjimi i kufijve

Në total, 239 amendamente që janë përfshirë në raportin e këtij viti rreth Serbisë, të krijuar nga raportuesi i Parlamentit Evropian, David McAllister. Parlamenti Evropian...

Krimi në Serbi, 38 grupe merren me trafiqe dhe terrorizojnë vendin

Krimi në Ballkan është një nga problematikat kryesore me të cilin ndeshen policë, forca të sigurisë dhe në tërësi aparati shtetëror që lufton për...

Vrasja e gazetares: Shqetësuese gjendja e medias në Bullgari

Pas vrasjes së gazetares bullgare, Viktoria Marinova, eksperti për median i Fondacionit gjerman, Friedrich Naumann, Daniel Kaddik kërkon që BE të shohë më me...

Rrahja e të rinjve shqiptarë në Novi Sad – flasin dëshmitarët

Të rinjtë shqiptarë 19 vjeçarë G. B. dhe Çlirim Maloku u rrahën brutalisht natën ndërmjet të shtunës dhe të dielës në rrugën Futoshka në...

Detaje të reja për dy shqiptarët e rrahur në Novi Sad

Qendra Rajonale e Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut në Prizren ka dhënë detaje për dy shqiptarët nga Kosova që...

Vuçiq thotë se do të bisedojë me Edi Ramën për Telekom Albania

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se të hënën se do të bisedojë me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, për raportimet që investimi i...

Përplasja e re Athinë-Berlin, Greqia do kërkojë 280 miliardë euro për dëmet e luftës

Në një artikull të fundit të saj, revista gjermane “Der Spiegel” thekson se Greqia muajin e ardhshëm do të fillojë të kërkojë nga Gjermania...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!