Draft-rezoluta për Luginën mbetet në Kuvend, s’ka ende datë për seancë

Kanë kaluar më shumë se tre javë që kur përfaqësuesit e Luginës së Preshevës kanë prezantuar një draft-rezolutë të tyre për bashkimin e...

LRPDSH konfirmon pjesmarrjen në zgjedhjet e KNSH

Kryesia e zgjeruar e Lëvizjes për Reforma (LR-PDSH), në mbledhjen e mbajtur më 02.10.2018 në Preshevë, shqyrtoi rolin dhe rëndësinë e Këshillit Kombëtarë Shqiptarë...

Vuçiç e thotë nga Moska: Serbia nuk dëshiron të jetë pjesë e NATO

Mes të tjerave, në bisedimet e sotme me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se Serbia nuk dëshiron të jetë...

RTV i Serbisë rikthen transmetimin e lajmeve në shqip, cili është qëllimi?! (VIDEO)

Ditari i lajmeve në gjuhën shqipe filloi transmetimin në Radio Televizionin e Serbisë 2 më 1 tetor, disa vite pas ndalimit të kësaj praktike. Programi informativ...

Grabisnin shtëpitë e të pasurve në Athinë, këta janë 3 shqiptarët që vodhën 200...

Policia greke ka publikuar identitetin e tre shqiptarëve, anëtarë të një grupi kriminal, të cilët merreshin me plaçkitjen e banesave të të pasurve në...

Shesheli kërkon njësit me 1000 ushtarë e policë serbë të gatshëm të hyjnë në...

Kryetari i Partisë Radikale Serbe (SRS) Vojislav Sheshel tha sot se Serbia duhet në të ardhmen të ketë njësi gjithmonë gati të policisë ushtarake...

Telekomi i Serbisë, një hap afër blerjes së Telekomit të Shqipërisë

Telekomi i Serbisë i ka ofruar 61 milionë euro për ta blerë Telekomin e Shqipërisë, që është edhe oferta më e madhe nga 4...

Serbia e Rusia kryejnë stërvitje të përbashkëta ushtarake mes tensioneve për Kosovën

Ministria ruse e Mbrojtjes ka thënë se nga 1 deri në 5 tetor pilotët ushtarakë serbë dhe rusë do të kryejnë manovra të përbashkta...

Policia e Malit të Zi zbulon drogë në bashkëpunim me kolegët shqiptarë

Punonjësit e Drejtorisë së Doganave dhe asaj Policore në pikën kufitare Sukubinë – Muriqan, në bashkëpunim me kolegët nga Shqipëria, gjatë kontrollit të automjetit...

”23% e territorit të Ulqinit potencial për prodhimin e energjisë elektrike”

Duket se qyteti turistik i Ulqinit do të rrethohet prej centraleve për prodhimin e energjisë elektrike. Pas centralit me erë në Mozhur të Ulqinit,...