-1.3 C
Macedonia
E hënë, Dhjetor 11, 2017

Ky shurup është 10 herë më i mirë se penicilinat. Ja si ta përgatisni

Në momentin e parë që ndihemi keq, zgjidhja e menjëhershme është marrja e antibiotikëve dhe ilaçeve, edhe pse e dimë që shkaktojnë efekte anësore....

Mjaltë me arra, ilaçi mijëravjeçar dhe sëmundjet që trajton

Mjalti me arra mund të quhet si një nga ilaçet më të mira natyrore dhe që është i aftë të trajtojë disa sëmundje. Ky kombinim...

Luftoni stresin dhe parandaloni plakjen, konsumoni sa më shumë pjepër

Pjepri është një ndër frutat më të shëndetshëm. Ai njihet për vetitë e tij antistres, lufton të nxehtin dhe parandalon plakjen. Pjepri ka plot...

Rukola, bima që zgjon epshet seksuale?

Nëse ju ndodh të vizitoni manastiret e priftërinjve domenikanë, do të shihni në kopshtin e tyre një shkurrëz me gjethe qetësuese: marenën, e cila...

Jo vetëm për dhëmbët, ja për çfarë tjetër shërben kolinozi

Të gjithë ne përdorim kolinozin për të pasur dhëmbë sa më të pastër. Përdorimi i tij nuk kufizohet vetëm me kaq, sepse ka disa...

Ja çka të bëjnë arrat

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe shpejtësinë e përpunimit të...
video

A duhet të pimë çaj e kafe në Ramazan? (Video)

  https://www.youtube.com/watch?t=55&v=aFYuJM5L7yQ

A mund ta nxisin lindjen marrëdhëniet seksuale?

Mund të keni dëgjuar se te shumë gra shtatzëna dhimbjet e lindjes kanë filluar pas marrëdhënieve seksuale. A mund të jetë e vërtetë një...

Si të ushqehemi në përditshmëri, këshilla nga dietologët

Trup i shëndetshëm? Cili është kuptimi i kësaj fraze? Idetë që të vijnë në mend janë më tepër individuale sesa standarde. Gjithmonë është e...

5 frutat që shërbejnë për dobësim

Luleshtrydhet me vetëm 35 kcal për 100 g, është fruti i duhur për dobësim. I përbërë nga 90% ujë, ajo ka shumë vitamina sidomos...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!