-1.3 C
Macedonia
E hënë, Dhjetor 11, 2017

Këto shenja tregojnë se nuk po pini ujë mjaftueshëm

Nuk ka shumë gjëra më freskuese sesa uji, në këtë mot të nxehtë. S’besojmë se ka ndonjë njeri që nuk e shijon të paktën...

Kur sytë s’kanë të njëjtin drejtim, kurohen me lojën Tetris

Mjekët kanadezë thonë se kanë gjetur një mënyrë krijuese për të trajtuar syrin ‘dembel’, duke luajtur lojën Tetris. Është vlerësuar se një në 50...

Ja pse duhet të hani sa më shumë kos. Shihni çfarë sëmundjeje të rrezikshme...

Qeveria e re betohet në presidencë/ Meta: Bashkëpunoni me opozitën për Reformën në Drejtësi A mund ta trajtojë kosi depresionin? Kësaj pyetjeje shkencëtaret i janë...

Çka duhet të bëni nëse ngufateni, kur nuk qëllon askush afër t’ju ndihmojë! (VIDEO)

Shumica e njerëzve ka dëgjuar për intervenimin e Heimlichov-it dhe e di se si mund t’i ndihmojë personit të cilit i ka ngecur copa...

Shurupi i panjës për reduktimin e përdorimit të antibiotikëve?

Një ekstrakt i koncentruar i shurupit të panjës i bën bakteret që shkaktojnë sëmundje më të ndjeshme ndaj antibiotikëve, sipas eksperimenteve laboratorike nga hulumtuesit...

Mjekët ia largojnë mbi 200 gurë nga trupi, tregojnë arsyen e formimit të tyre...

Gruaja e njohur vetëm si Chen nga Guangji i Kinës, i është nënshtruar operimit për largimin e më shumë 200 gurëve nga mëlçia dhe...

Kirurgu Ziberi: Kujdes me synetimet, një gabim i berberit mund të shkakton vdekjen e...

Kirurgu i fëmijëve në Spitalin Shtetëror në Shkup,  Jetmir Ziberi shprehet për Zhurnal se nga gabimet të cilat i shkaktojnë berberët gjatë synetimit mund...

Konsumoni sa më shumë pjepër! Ja çfarë i bën organizmit tuaj

Pjepri bën pjesë në kategorinë e frutave magjike për organizmin e njeriut. Kjo frutë e ëmbël ul stresin, përmban disa lloje vitaminash, si edhe...

Alergji tek dentisti – ç’duhet të bëjmë dhe si ta evitojmë

Gjatë kontaktit me gojën, disa substanca dhe objekte mund të shkaktojnë shqetësime “të veçanta”. Ja çfarë të bëni dhe si t’i evitoni. Mund t’ju ndodhë,...

Nëse hani oriz dhe pastë në këtë mënyrë, do të fusni më pak kalori...

Shkencëtarët kanë zbuluar se si ta bëjnë orizin me pak kalori. Truku është që me rastin e zierjes së orizit të shtoni vaj kokosi dhe...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!