Testet e reja mund ta detektojnë autizmin te fëmijët

Shkencëtarët në Britani thonë se e kanë zhvilluar një test të urinës dhe të gjakut që mund ta detektojë autizmin te fëmijët. Hulumtuesit e Universitetit...

Keni nevojë për një gjumë të qetë? Çaji me banane është zgjidhja

Gjumi është aq i rëndësishëm për shëndetin tuaj në përgjithësi. Pa marrë një pushim të mirë gjatë natës, ju rrezikoni shëndet të dobët, sëmundje,...

Kjo është mënyra më e mirë për të lënë duhanin

Prej kohësh duhanpirësit dhe njerëzit rreth tyre kanë tentuar të gjejnë metoda efektive për të lënë duhanin, por shpesh duket si mision i pamundur. Megjithëse...

Keni dhimbje në të gjithë trupin? Këto janë simptomat që tregojnë se vuani nga...

Keni dhimbje në të gjithë trupin dhe nuk e kuptoni pse?   Kjo nuk është një lodhje e thjeshtë, por fibromialgia, një sëmundje misterioze që doktorët...

Uji i ftohtë apo i ngrohtë, kush është më i mirë për organizmin?

Uji i ftohtë apo i ngrohtë, kush është më i mirë për organizmin? Pëlqej0 Shumica e njerëzve pinë një filxhan kafe ose një filxhan ujë...

5 gjëra që vajzat me lëkurë perfekte bëjnë para gjumit!

Shëndeti i lëkurës sa vjen e bëhet më i rëndësishëm. Kërkojmë butësi, elasticitet, pastërti e shumëçka tjetër. Realizojmë maska, përdorim kremëra, kozmetikë të cilësisë...

Shikoni në pasqyrë: Nëse keni këtë në flokë, kurrë nuk do të sëmureni nga...

Shikoni mirë flokët tuaj! Ato zbulojnë një prirje gjenetike e cila do t’ju mbrojë nga kanceri Keni këtë problem me flokët – sado që t’i...

Duhet uthull molle për të humbur peshë

Të gjithë i dimë tashmë përfitimet e uthullës së mollës, një produkt natyral që ka mjaft rëndësi dhe për rënien në peshë. Zbuloni se si...

Ju mpihen shpesh duart: Mjeku konstaton që trupin tuaj ndoshta e kanë sulmuar dy...

Ekspertët theksojnë që nëse shpesh ju mpihen duart rrezikoni dy gjendje të rrezikshme. Duart përmbajnë receptorët më të ndjeshëm për prekje të cilët nëpërmjet nervave...

Hudhër me limon për të pastruar rrënjësisht enët e gjakut

Bashkimi bën fuqinë! Kjo është një shprehje që gjen vend edhe në kuzhinë, sidomos në rastin e hudhrës me limonin. Kura e mëposhtme me limon...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!