“Bima e pavdekësisë”: Bëni lëng i cili do t’ju lirojë nga helmet dhe kilogramët...

Egjiptianët aloe verën e kanë quajtur bima e pavdekësisë, ndërsa indianët shkop parajse. Bima aloe vera vepron kundër inflamacionit, viruseve, baktereve dhe kërpudhave, është e...

Luleshtrydhet përmirësojnë shëndetin e syve

Ditët e ftohta janë pothuajse në përfundim ndërsa tani dhe temperaturat fillojnë të ngriten. Por kjo kohë gjithsesi që do kujdes dhe për mënyrën e...

Përzieni kripën dhe ujin: Pini këtë përzierje shtatë ditë pa ndërprerje dhe shikoni se...

Rrallë kush e di që pirja e një gote ujë të ngrohtë dhe të njelmët në mëngjes mund të përmirësojë dukshëm shëndetin tuaj. Mirëpo, kjo...

Djathi krijon varësi si droga

Shkencëtarët kanë zbuluar se djathi përmban një kimikat që gjendet te drogat. Në një studim mbi ushqimet që krijojnë varësi rezultoi se kaçkavalli është i...

Mungesa e gjumit shkatërron lëkurën tuaj, ja arsyeja

Mungesa e gjumit të mirë mund të shkatërrojë jetën tuaj seksuale, t’ju bëjë më pak produktiv në punë dhe të rrisni nivelin tuaj të...

Mund ta përmirësoni shëndetin tuaj pa e hequr sheqerin nga dieta

Abstenimi nga sheqeri nuk është se ju ndihmon në shëndetin tuaj më shumë se heqja dorë nga ushqimet e procesuara, apo nga ngrënia e...

Kjo bimë nxjerr helmet nga organizmi, rritet gjithandej rreth nesh

Kjo bimë është unike kur është fjala për pastrimin e organizmit, sepse njëkohësisht pastron gjakun dhe nxit punën e zorrëve, andaj ky është një...

Ja çfarë duhet të dini ju që pini kafe çdo ditë

Një studim i ri ka gjetur se pirja e rregullt e kafesë nuk çon në rrahje të tepërta të zemrës – një studim i...

Shtypja e gjakut – çka të ndërmerrni

Matja e rregullt e shtypjes së gjakut, mund të parandalojë pasojat. Por, si mund ta ulni dhe pse është e rëndësishme ta kontrolloni rregullisht. Ushtrimet...

Pilulë kontraceptive për meshkuj që e bllokon spermën dhe e rritë libidonë

Një pilulë kontraceptive për meshkuj që e bllokon spermën dhe e rritë libidonë është duke u futur në fazën finale të zhvillimit. Kjo pilulë e...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!