20.9 C
Macedonia
E hënë, Korrik 17, 2017

6 ushqimet që pastrojnë dhe detoksikojnë mushkëritë nga tymi i duhanit

Duhan pirja në vendin tonë vlerësohet në masën 39%, kundrejt 28.6 % të vendeve të Bashkimit Europian. Duhanpirja është më e lartë tek meshkujt,...

Këto shenja tregojnë se nuk po pini ujë mjaftueshëm

Nuk ka shumë gjëra më freskuese sesa uji, në këtë mot të nxehtë. S’besojmë se ka ndonjë njeri që nuk e shijon të paktën...

Tani mund ta caktoni vetë gjininë e fëmijës duke ngrënë këto ushqime

IVF ka ndihmuar shumë çifte të kthejnë në realitet ëndrrën e tyre! Por një studim iu ndihmon shumë më shumë dhe për më...

Çelësi kundër trashjes është ky produkt

Kemi dëgjuar shumë për vlerat që mbart xhenxhefili. Por a e dini që pikërisht ky produkt është çelësi për të luftuar obezitetin? Tashmë të...

10 sinjalet e fshehta që ju dërgon trupi kur ka nevojë për ndihmë

Trupi i njeriut është një makineri perfekte ku ndodhin miliona procese (shpesh të panjohura për ne), por që arrijnë të na japë sinjale nëse...

Mënyra për të përmirësuar kujtesën tuaj

Pothuajse të gjithëve mund t’ju ketë ndodhur të harroni diçka të një rëndësie të veçantë, shpesh pas ndonjë minute, pavarësisht se më pas jeni...

Lexojeni para se të hyni në det! Ja çfarë duhet të bëni nëse ju...

Nëse gjatë notimit ju kap ngërçi në këmbë, është shumë me rëndësi që të qëndroni të përmbajtur dhe të kujtoni teknikat e vetëshpëtimit. Ngërçet në...

Nëse pini birre nga shishja apo kënaçja, bëni gabim të madh – ja përse...

Për shumicën nuk ekziston freskim më i mirë sesa birra e ftohtë akull – derisa të mos krijohet stomaku i madh dhe i fryrë. Sado...

Keni shtypje të lartë të gjakut? Këtë ushqim assesi nuk bën ta hani

Krahas marrjes së terapisë, shtypja e gjakut mund të rregullohet edhe me ushqim të drejtë. Ekspertët rekomandojnë që ta shmangni këtë ushqim nëse keni...

Lëngu më i shëndetshëm në botë: Shëron dhembjet e nyjave dhe shpinën, pastron gjakun...

Kjo pije ju rekomandohet madje edhe nëse nuk keni kurrfarë vështirësish. Me dhembjet në nyja dhe në shpinë ballafaqohet një numër i madh njerëzish. Personat...