6.7 C
Macedonia
E shtunë, Nëntor 18, 2017

Nëse keni këto 14 shenja, mëlçia juaj është e dëmtuar

Mëlçia është organ “përgjegjës” për tretjen në organizmin tonë. Por për shkak të shtimit të toksinave që futen në trupin tonë me anë të...

Vetëm një banane e papjekur në ditë bën mrekullinë me organizmin tuaj

Është mirë e ditur se si bananet përmbajnë sasi të konsiderueshme të niseshtesë, ndërsa që ato të gjelbrat, që nuk janë të pjekura, sasi...

Lëngu që la mjekët gojëhapur: Për 5 ditë asnjë gjurmë nga diabeti!

Diabeti është sëmundje, nga e cila preken të moshuarit dhe të rinjtë. Shkaku më i shpeshtë është stresi, e poashtu edhe ushqimi jo i...

Mos pini më kurrë ujë të gazuar. Ja nga se rrezikoheni

Është sekreti më i njohur nga të gjithë. Uji na bën shumë mirë. Trupi ynë ka nevojë për ujë që të mbijetojë. E vërteta është...

Disa produkte me përmbajtje të lartë të yndyrnave

Kur bëhet fjalë për yndyrnat dhe produktet me përmbajtje të lartë të tyre, duhet të jemi të kujdeshëm sesi përzgjedhim t’i konsumojmë ato. Yndyrnat...

Mushkonjat nuk pickojnë këta persona

Shpesh hamendësojmë se pse disa njerëz pickohen nga mushkonjat e disa të tjerë jo. Ka shumë arsye mirëpo një kryesore lidhet me nivelin 3 stresit,...

Aritmia ndikon në dobësimin e zemrës

Fibrilacioni arterial është aritmia më e shpeshtë e zemrës. Kjo lloj aritmie është karakteristike tek popullata e moshuar, por shfaqet edhe tek të rinjtë edhe...

Përse kafeja shoqërohet me ujë?

Rrallë herë ndodh që të uleni për një kafe në bar dhe të mos e shoqëroni me ujë Mund të duket si një ritual...

Roli i kungulleshave në evitimin e problemeve shëndetësore

Kungulleshat jo vetëm që kanë shije të mirë, por edhe përmbajnë përbërës të shumtë të çmuar për shëndetin e njeriut. Ato përmbajnë mangan, magnez, kalium...

Lakra turshi mbrojtja më e mirë kundër kancerit në lukth

 Lakra turshi përgjithmonë ka qenë e vlerësuar, sidomos si ilaç. Me të mjekët popullorë kanë shëruar diabetin, gihtin, të ënjturat dhe inflamacionet. Në 100 gramë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!