3.8 C
Macedonia
E diel, Nëntor 19, 2017

Çfarë duhet të pini në mëngjes?

Aroma e kafes në mëngjes vërtet që ju zgjon, apo jo? Por të pini kafe në mëngjes madje me stomak bosh është një veprim nga...

Antibiotikët natyralë që luftojnë të gjitha infeksionet, parazitët dhe bakteret e rrezikshme për shëndetin

Kërpudhat, viruset , bakteret e të gjitha mikroorganizmat e huaja janë përgjegjëse për infeksionet e ndryshme e jo vetëm. Zakonisht këto sëmundje luftohen me antibiotikë,...

E njomë apo e thatë: Kolla zbulon a keni grip, inflamacion të mushkërive apo...

Kolla është e befasishme dhe refleks i përsëritur i cili ndihmon në pastrimin e rrugëve të frymëmarrjes nga lëngjet, në rastin e irritimit, pranisë...

Një trajtim i ri gjenetik mund të shërojë verbërinë e trashëguar

Një trajtim i ri për verbërinë e trashëguar, do t’u lejojë njerëzve të shohin mjaft mirë përmes navigimit të një labirinti. Shkencëtarët kanë sugjeruar se...

Shurupi i panjës për reduktimin e përdorimit të antibiotikëve?

Një ekstrakt i koncentruar i shurupit të panjës i bën bakteret që shkaktojnë sëmundje më të ndjeshme ndaj antibiotikëve, sipas eksperimenteve laboratorike nga hulumtuesit...

Kanceri i gjirit rikthehet pas 15 vjetësh

Kanceri i gjirit mund të shfaqet pas 15 vjetësh pasi është trajtuar me sukses, kanë treguar studimet e fundit. Gratë që kanë tumore të mëdha...

Nëse vendosni një qepë në çorape ndodhin 4 gjëra në trupin tuaj

Qepa është një ushqim shumë i pasur. Disa nga vetitë e saj janë me të vërtetë të pazakonta. Për shembull, ato mund të përdoren për...

Mundeni gripin me këto receta me xhenxhefil

Shumica e njerëzve e përdorin xhenxhefilin në rast të ndonjë ftohje apo gripi. Krejt kjo, pasi përbërësit që ndodhen në xhenxhefil ndihmojnë lehtësimin e këtyre...

Si t’i bëjmë fëmijët të hanë ushqim të shëndetshëm?

Për t’i bërë fëmijët të hanë ushqim të shëndetshëm, është më e vështirë se t’i bashkojmë macet. Por ju mund të gjeni strategji të...

Shenjat e qarta të kancerit në mushkëri

Kanceri në mushkëri është një nga llojet më të rrezikshme të kancerit – me mijëra njerëz në botë që diagnostikohen çdo vit. Një kollë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!