3.8 C
Macedonia
E diel, Nëntor 19, 2017

E pabesueshme! Shkencëtarët arrijnë të krijojnë zemrën e njeriut

Shkencëtarët kanë zhveshur qelizat e zemrës së një miu duke lënë skeleturën e fortë, në të cilën pastaj janë vendosur qelizat njerëzore të cilat...

Kardiologu shqiptar braktisë Zvicrrën, i bashkohet ekipit të Taravarit

Kardiologu i njohur shqiptar, Florim Cuculi ka vendosur ta lë punën në Zvicër për ta ndihmuar kolegun e tij, ministrin aktual të shëndetësisë, Arben...

Si të mbroni lëkurën nga efektet negative të klorit të pishinës

Shumë njerëz, si alternativë për t’iu larguar të nxehtit të verës, zgjedhin pishinat më të afërta për t’u freskuar sadopak. Por, uji i tyre...

Receta natyrale që kuron reumatizmën

Në vendin tonë, ata të cilët janë të prekuri nga reumatizma, janë në një numër jo të vogël. Reumatizma nis me shqetësime të lehta e...

4 mënyra për të parandaluar sulmin në zemër

Njerëzit me tension të rregullt të gjakut, kanë më pak shansë të preken nga sulmi në zemër. Tensioni i lartë i gjakut dëmton procesin e...

Simptomat e kancerit të qafës së mitrës që çdo grua duhet të njohë

Kanceri i qafës së mitrës është një nga kanceret më të përhapur të shëndetit riprodhues dhe vetëm në vitet ’50 u përdor për herë...

4 shenjat e kancerit të tiroides që femrat nuk duhet t’i injorojnë kurrë

Shpesh dëgjojmë rekomandime të tipit, bëni kontrolle të herëpashershme të gjirit për të zbuluar në kohë kancerin, apo vini re nishanet nëse ndryshojnë madhësi...

Këto ushqime duhen shmangur në këto ditë të nxehta

Këto ditë të nxehta vere jemi në kërkim të pjatave të lehta në mënyrë që të ushqehemi pa u ndier në faj. Por, përballë aperitivëve...

Çfarë i shkakton venat merimangë dhe si mund të trajtohen

Në ngjyrë blu, jeshile apo vjollcë, të përdrdhura e aspak të këndshme, venat merimangë, të ngjashme me variçet, mund të jenë të dhimbshme dhe...

Çfarë ndodhë me trupin kur nuk lahemi 2 ditë?

Shumë prej nesh bëjnë dush dy herë në ditë, ndërsa disa të tjerë preferojnë që të lahen më rrallë.Dushi shërben për mbajtjen e trupit...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!