Mos e përdorni telefonin kur hani, iu shëndosh më shumë

Mospërqendrimi gjatë ngrënies luan një rol të rëndësishëm në oreksin tonë. Duke qenë se shohim një film apo dërgojmë sms me telefon gjatë ngrënies nuk...

Vitamina D forcon shëndetin kardiovaskular

Vitamina D jo vetëm që ndihmon në forcimin e kockave, por forcon edhe shëndetin e zemrës sipas një studimi të ri. Duke përdorur nanosensorë të...

Gjashtë mënyra natyrale si të qetësoni dhimbjen dhe enjtjen e mishrave të dhëmbëve

A keni përjetuar ndonjëherë dhimbjen dhe sikletin e daljes së dhëmbëve të pjekurisë? Luhatja e hormoneve, skuqja dhe fryrja e mishrave të dhëmbëve, enjtja...

Cfarë tregojnë thonjtë e këmbës për shëndetin tonë? Mos i nënvlerësoni

Janë aq të nënvlerësuara sa thuajse harrohen. Thonjtë e këmbës lihen pas dore dhe vuajnë në heshtje sepse as të ashtuquajturit ekspertë nuk dinë...

10 arsyet pse natyra është më e mirë se mjekësia

Diell dhe qiell i kaltër, pemë të gjata e të gjelbra, zhurmë zogjsh e dallgësh dhe ajër mali… Kush nuk do t’i linte të...

Receta 2 minutëshe që eliminon dhjamin e barkut në shumë pak kohë

Dhjami në pjesën e barkut është një ndër sikletet më të mëdha të femrave, dhe njëkohësisht më e vështira për t’u hequr. Kjo ju...

Ushqimet që ju mbajnë në formë

Konsumimi i ushqimeve që përmbajnë shumë flavonoide mund të parandalojë shtimin në peshë dhe në të njejtën kohë përshpejton humbjen e peshës. Hulumtuesit nga Harvardi...

Preparatet shtëpiake për luftën kundër inflamacionit të telave të zërit

Një nga format më të këqija të ftohjes me siguri është laringitisi, respektivisht inflamacioni i telave të zërit, që mund t’ua nxijë jetën. Kur vjen...

Kështu mund ta ndaloni dhimbjen e dhëmbit menjëherë

Nëse keni dhimbje të dhëmbëve, vendosni një fetë të qepëve në dhëmbë. Dhimbja do të zhduket menjëherë. Gjithçka që duhet të bëni është që ta...

Rënia e Flokëve, e parandaloni me këtë mënyrë natyrale

Shumë njerëz përjetojnë fenomenin e rënies së shpeshtë të flokëve, sidomos me afrimin e stinës së pranverës. Megjithëse shumë studime janë bërë ende nuk ka...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!