32 C
Macedonia
E diel, Shtator 24, 2017

Gjërat e çuditshme që i ndodhin trupit të njeriut kur jeni në aeroplan

Këto janë pesë faktet e çuditshme që ju ndodhin gjatë një udhëtimi. Një udhëtim është gjithmonë i mirëpritur pavarësisht distancave të largëta që keni ndërmend...

Mënyra e shëndetshme e përgatitjes së kërpudhave

Shkencëtarët kanë zbuluar mënyrën më të mirë të përgatitjes së kërpudhave dhe ajo nuk është fërgimi në tigan. Kërpudhat llogariten si ushqim i shëndetshëm pasi...

Alergji tek dentisti – ç’duhet të bëjmë dhe si ta evitojmë

Gjatë kontaktit me gojën, disa substanca dhe objekte mund të shkaktojnë shqetësime “të veçanta”. Ja çfarë të bëni dhe si t’i evitoni. Mund t’ju ndodhë,...

Këta persona e kanë të ndaluar të hanë hurdhra

Për shumë vite, hudhra, përdoret si mjet terapeutik për shumë sëmundje, dhe së fundmi janë zbuluar dhe vetitë e saj mbrojtëse ndaj sëmundjeve të...

Kafja e mëngjesit, ja si ndikon te kujtesa juaj

Gjatë viteve të fundit, studime të ndryshme kanë treguar për përfitimet e shumta të kafes. Një studim i fundit ka zbuluar se kafja e mëngjesit...

Sperma përmirëson gjendjen mendore të grave

Disa hulumtues sapo kanë zbuluar që seksi oral është jashtëzakonisht i mirë për shëndetin e grave dhe i bën ato më të lumtura. Një...

Lëkura e shndritshme, pesë ushqime që duhet t’i konsumoni

Kur vjen puna tek lëkura e shndritshme dhe e lëmuar, ju jeni vërtet ajo çfarë hani. Për të pastruar të çarat e lëkurës dhe...

Humbni peshë duke ndjekur dietën me bazë xhinxheri

Mes kaq shumë mundësish dhe regjimesh ushqimore, vështirë të besosh se xhinxheri, një erëz e vetme mund të bëjë mrekullinë. Fuqitë kuruese të kësaj...

Pija e shijshme që ju jep energji gjatë gjithë ditës

Mëngjeset më të mira fillojnë me një pije energjike prej xhenxhefilit, limonit dhe shafranit të Indisë. Pse është kjo pije aq e fuqishme? E pra, le...

Ja pse duhet të hani sa më shumë rrush

Rrushi mbron nga mostretja e stomakut, temperatura, sëmundjet e mëlçisë, hemorroidet, osteomieliti, gangrena, kanceri, si dhe nga mjaft sëmundje të tjera. Në vitin 1927 Dr....
error: Materiali eshte i mbrojtur !!