1.3 C
Macedonia
E mërkurë, Nëntor 22, 2017

Agjërimi dhe shkenca

Egzon Daku Duke mos qenë nga tipat që fenomenet natyrore, shoqërore apo qoftë edhe fetare i pranon në paketë vendosa të hulumtoj dhe të analizoj...

Ymer Ymeri zgjidhet kryetar i Kuvendit të Odës së Farmacistëve të Maqedonisë

Mr. Ymer Ymeri, farmacist i diplomuar, është zghedhur në krye të Kuvendit të Odës së Farmacistëve të Maqedonisë, njofton agjencia e lajmeve INA. Në këtë...

Efektet e shëndetshme të manaferrave

Manaferra është një frutë që ka veti të ndryshme shëruese, për shkak të përmbajtjes që gjendet te pjesë të ndryshme të saj si gjethet,...

Çfarë thotë gjuha juaj për shëndetin

Dëshiron të dishë nëse ke një frymëmarrje me erë të keqe? Thjesht nxirr gjuhën dhe inspektoje në pasqyrë, këshillojnë dentistët. Gjendja në të cilën...

Çfarë të bëni nëse PAP testi juaj është pozitiv?

Testi Papanikollau (PAP) është metodë e thjeshtë dhe e padhembshme, me të cilën merret material nga qafa e mitrës dhe kanali vagjinal, i njëjti...

A mund ta nxisin lindjen marrëdhëniet seksuale?

Mund të keni dëgjuar se te shumë gra shtatzëna dhimbjet e lindjes kanë filluar pas marrëdhënieve seksuale. A mund të jetë e vërtetë një...

Shkencëtarët amerikan zbulojnë vaksinën kundër kancerit të gjirit

Shkencëtarët amerikane kane zbuluar një trajtim te ri kundër kancerit te gjirit, rezultatet e para te se cilit janë goxha shpresëdhënëse. E zbuluar nga...

Si të ushqehemi në përditshmëri, këshilla nga dietologët

Trup i shëndetshëm? Cili është kuptimi i kësaj fraze? Idetë që të vijnë në mend janë më tepër individuale sesa standarde. Gjithmonë është e...

Ja si të mënjanojmë pickimin nga insektet në verë

Njerëzit të cilët kalojnë shumë kohë jashtë në verë, duhet të jenë të kujdesshëm nga pickimi i insekteve. Insekte të tilla, si mushkonja, mund të...

5 frutat që shërbejnë për dobësim

Luleshtrydhet me vetëm 35 kcal për 100 g, është fruti i duhur për dobësim. I përbërë nga 90% ujë, ajo ka shumë vitamina sidomos...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!