11 C
Macedonia
E martë, Dhjetor 5, 2017

Marihuana e dobishme për trajtimin e sulmeve të epilepsisë?

Hulumtimi i ri sugjeron që disa njerëz mund të përfitojnë nga përdorimi i një kompleksi të marihuanës për ta trajtuar epilepsinë e tyre. Cannabidiol (CBD)...

Këshillat për mbrojtjen nga dielli

Të kapërcejmë kulturën e solarit dhe nxirjes me çdo kusht, por edhe të mos ekzagjerojmë me terrorin tipik amerikan ndaj ekspozimit në diell. Këshillat...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!