Monday, January 22, 2018

Çfarë thotë gjuha juaj për shëndetin

Dëshiron të dishë nëse ke një frymëmarrje me erë të keqe? Thjesht nxirr gjuhën dhe inspektoje në pasqyrë, këshillojnë dentistët. Gjendja në të cilën...

Çfarë të bëni nëse PAP testi juaj është pozitiv?

Testi Papanikollau (PAP) është metodë e thjeshtë dhe e padhembshme, me të cilën merret material nga qafa e mitrës dhe kanali vagjinal, i njëjti...

A mund ta nxisin lindjen marrëdhëniet seksuale?

Mund të keni dëgjuar se te shumë gra shtatzëna dhimbjet e lindjes kanë filluar pas marrëdhënieve seksuale. A mund të jetë e vërtetë një...

Shkencëtarët amerikan zbulojnë vaksinën kundër kancerit të gjirit

Shkencëtarët amerikane kane zbuluar një trajtim te ri kundër kancerit te gjirit, rezultatet e para te se cilit janë goxha shpresëdhënëse. E zbuluar nga...

Si të ushqehemi në përditshmëri, këshilla nga dietologët

Trup i shëndetshëm? Cili është kuptimi i kësaj fraze? Idetë që të vijnë në mend janë më tepër individuale sesa standarde. Gjithmonë është e...

Ja si të mënjanojmë pickimin nga insektet në verë

Njerëzit të cilët kalojnë shumë kohë jashtë në verë, duhet të jenë të kujdesshëm nga pickimi i insekteve. Insekte të tilla, si mushkonja, mund të...

5 frutat që shërbejnë për dobësim

Luleshtrydhet me vetëm 35 kcal për 100 g, është fruti i duhur për dobësim. I përbërë nga 90% ujë, ajo ka shumë vitamina sidomos...

7 helmet më të rrezikshme që i mbajmë në shtëpi

Çdo ditë jemi të ekspozuar shumë helmeve në rrethimin  tonë, ndërsa një pjesë e mirë e tyre ndodhet edhe nëpër shtëpitë tona. Prandaj, është...

Ja çka të bëjnë arrat

Ngrënia e arrave mund ta përmirësojë performancën në testet e funksioneve kognitive, duke i përfshirë testet për kujtesën, përqendrimin dhe shpejtësinë e përpunimit të...

Luftoni stresin dhe parandaloni plakjen, konsumoni sa më shumë pjepër

Pjepri është një ndër frutat më të shëndetshëm. Ai njihet për vetitë e tij antistres, lufton të nxehtin dhe parandalon plakjen. Pjepri ka plot...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!