Makinat bëhen përshesh në Tiranë, shoferi me armë i ikën policisë

Nje automjet nuk i eshte bindur urdhrit te policise per te ndaluar, e per pasoje ka shtuar shpejtesine duke u bere shkak per disa...

Tmerri i 7 viteve mes basteve, rrëfehet djali që ju fut kumarit që 13...

Varësia ndaj pikave të basteve vazhdon të prek çdo ditë e më tepër mijëra të rinj. Aldo është 21-vjeç, dhe luan lloto për afro...

Shqiptarët po mashtrohen masivisht me vajin e ullirit, si të dalloni origjinalin nga përzierja

Analizat laboratorike në institucionet shtetërore treguan se një pjesë e vajit të etiketuar si vaj ulliri është thjeshte mashtrim. Specialistet treguan se disa nga vajrat...

Aksident masiv në Tiranë, në pranga bien dy të armatosur

Një aksident masiv ka ndodhur pak para mesnatës së lënë pas në Tiranë, ku janë përfshirë shtatë automjete. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23.00 të...

BB: 40% e vendeve të punës në Shqipëri për ata me arsim fillor

Punësimi në Shqipëri po përmirësohet, por vendet e reja të punës janë me produktivitet të ulët. Banka e Botërore zhvilloi një anketë për shpërndarjen...

CIA: Ja kush ishin spiunët shqiptarë që u rekrutuan nga UDB më 1954

Shumë shqiptarë që u arratisën drejt Jugosllavisë gjatë regjimit komunist u rekrutuan nga agjencia e inteligjencës Jugosllave. Dushan Mugosha dhe shumë eksponentë të tjerë...

Ku renditet Shqipëria? Dyndja e turistëve dhe beteja e shtretërve, krahasimi me Europën

Vitet e fundit Shqipëria është konfirmuar si një destinacion turistik në ngjitje të majave të turizmit europian, duke tërhequr miliona vizitorë të huaj, trend...

Si po shuhet Shqipëria? Grafiku nga viti 1990: Nataliteti po shkon drejt zeros

Në gjashtë muajt e parë të këtij viti, shtesa natyrore e popullsisë (diferenca mes lindjeve dhe vdekjeve) ishte vetëm 484 persona, sipas të dhënave...

Atje ku rrugët nuk kanë emër, turistët hasin vështirësi për t’u orientuar, transporti urban,...

“Jo, nuk është këtu?”. Turistët spanjollë Xavier, Mariana dhe Iban donin të shkonin në Shkodër. Njerëzit që pyetën i drejtuan në Terminalin e Autobusëve...

37-vjeçari që i theu këmbët policit rikthehet në qeli, ja si ndodhi ngjarja

Apeli ka rrëzuar vendimin e shkallës së parë që la të lirë shtetasin Ylli Luka, që aksidentoi policin në Kuçovë duke i thyer këmbët....
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!