A u torturua dhe më pas u dogj Xhafer Osmani në makinë?

Automjeti në pronësi të shtetasit nga Mitrovica, Kosovë, Xhafer Osmani në të cilën u gjet një trup i pajetë i vrarë dhe më pas...

Tusk: Shqipëria e ka vendin në BE, do të bëhet anëtare

Vendi i Shqipërisë pa asnjë dyshim është në Bashkimin Evropian dhe Shqipëria do të bëhet një anëtare e BE-së. Kështu ka deklaruar të premten...

PD – PS “luftë” videosh pas BANALITETIT që shpërtheu mes zyrtarit dhe policisë

Ndalimi nga policia i kryetarit të Partisë Demokratike në degën e Gramshit, Elmaz Haruni, më shumë sesa vepra penale që rëndon ndaj tij, u...

Rriten kërkesat e shqiptarëve për azil në Greqi

Sipas të dhënave që i publikoi këto ditë Ministria greke e Emigracionit, gjatë vitit 2017 ka patur një rritje të ndjeshme të kërkesave të...

Noka ‘zbulon” politikanët që do të largohen nga vettingu

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, është i bindur se do të zbatohet vettingu i politikanëve, duke përmendur edhe disa emra që do të...

“Pse sulmi me bombë në Shkodër ishte narko-terrorizëm”

Nga Sali Berisha  Akti terrorist ne Shkoder ishte narko-terrorizem! Te dashur miq, Shkodra dje u trondit thelle nga nje akt i rende i mirefillte narko-terrorizmi, ne...

Dalin detaje nga grabitja e postës në Durrës, si autorët goditën policin që po...

Pak ditë pas grabitjes së zyrës postare në Durrës, zbulohen detaje të reja dhe të pa raportuara më parë në lidhje me dy grabitësit....

Pas Uashingtonit angazhohet Londra për të zbuluar pasuritë e pushtetarëve shqiptarë jashtë vendit

Ngushtohet rrethi për pushtetarët shqiptarë që kanë fshehur paratë e korrupsionit jashtë vendit. Pak ditë më parë ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj...

Shqiptarët braktisin vendin, mbyllen 14 shkolla në Fier

Si pasojë e emigrimit të fëmijëve jashtë shtetit është reduktuar numri i nxënësve në shkollat e Roskovecit dhe Fierit. Kështu në nisjen e këtij viti...

Tirana, një ndër kryeqytetet më të sigurta në Evropë

Numbeo – një uebsajt që njëkohësisht është një nga bazat e të dhënave më të mëdha në botë në lidhje me nivelin e jetesës,...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!