Deputetët shqiptar me makina super luksoze, zbuloni kush janë “sheikët” e Kuvendit

Fotografia e ish kryeministrit anglez Cameron teksa udhëtonte me metro, me siguri ka çuditur jo pak shqiptarët, por kurrsesi anglezët të cilët e dinë...

Vetting, del para KPK-së kryetarja e Gjykatës së Apelit në Korçë

Kryetarja e Gjykatës së Apelit në Korçë, Entela Prifti do të kalojë në sitën e Vetting-ut më 10 tetor, ora 10:30. Entela Prifti, do...

Ekzekutohet në Athinë një 43-vjeçar nga Fieri

Një shtetas shqiptar, është ekzekutuar mbrëmjen e sotme në rrugën “Kritis”, që ndodhet mes shesheve “Karaiskaqi” dhe “Omonia” në kryeqytetin grek, Athinë.Korrenspondenti i Top...

Gjirokastër, digjet gjatë natës një makinë

Një automjet është shkrumbuar nga flakët e zjarrit në orët e para të mëngjesit të kësaj të mërkure. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Meçitë” ndërsa...

Rama: Ardhja e refugjatëve në Shqipëri është një lajm i rremë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se në Shqipëri aktualisht nuk ka asnjë plan për të pasur kamp refugjatësh të ardhur nga Siria. Duke...

“I ndodhi Berishës, kurse tani Ramës!” Ish Presidenti tregon “fatin” e kryeministrave

Ish Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi ka dhënë një deklaratë që mund të quhet si një “përkufizim” i asaj që i ndodh përgjithësisht kryeministrave...

Vrasje e re para disa minutave te fakulteti i drejtësisë, burri shqiptar qëllon gruan...

Pak minuta më parë, një burrë dyshohet se qëlloi gruan e tij, vajzën dhe më pas veten, përballë hyrjes së Fakultetit të Drejtësisë, në...

Gjendet i vrarë shoferi i ministrit të Brendshëm në Shqipëri, dyshimet e para?

Shkëlzen Qordja, shoferi i ministrit të Brendshëm të Shqipërisë, Fatmir Xhafaj, është gjetur i pajetë në një garazh brenda ambienteve të Gardës së...

Flet Xhisiela Maloku: Djali i deputetit shqiptar më dogji me cigare, humba ndjenjat…(VIDEO)

Në procesverbalet e ish-oficerit Emiljano Nuhu,  Xhisiela Maloku, e cila dyshohet të jetë përdhunuar nga djali i deputetit Rrahman Rraja, ka rrëfyer për dhunën...

Haradinaj dhe Meta: Një dolli për shqiptarët dhe të drejtën e tyre!

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka zhvilluar takimin e radhës me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Me këtë rast, Haradinaj dhe Meta kanë ngritur dolli...