Shqipëria dhe Kosova plan të përbashkët për diasporën dhe regjistrin e mësuesve

Shqipëria dhe Kosova po avancojnë në projektin e përbashkët për mbështetjen ndaj diasporës duke shënuar dy arritje konkrete gjatë këtij viti, kurrikulën e përbashkët...

Zëri i Amerikës: SHBA e bindur për korrupsionin e qeverisë ‘Rama’, investitorët e huaj...

Një raport i Departamentit të Shtetit citon investitorët e huaj, sipas të cilëve Shqipëria mbetet një vend i vështirë për të bërë biznes. Në pjesën...

Aksident i rëndë në aksin Elbasan-Tiranë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Tiranë, ku një automjet ka dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurat mbrojtëse duke...

Shoferi përplas me makinë shpërndarësin e picave, dërgohet në spital në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Elbasan-Metalurgji. Një mjet ka aksidentuar rëndë shpërndarësin e një picerie i cili po shpërndante porosinë e radhës. I...

Çfarë po ndodh? Tjetër tërmet godet Shqipërinë

Një tjetër tërmet është ndjerë mbrëmjen e sotme rreth orës 22:00. Tërmeti me magnitudë 3 të shkallës rihter është regjistruar në 30 kilometra thellësi pranë...

Çfarë kompromisi po i kërkohet Kosovës? – Aleksandër Soros takohet me Vuçiçin e Ramën

Çfarë kompromisi po i kërkohet Kosovës? A po shkon edhe Kosova, si Shqipëria londineze…….!!! Nga Beqir SINA – New York Ndërkohë, që vera e pushimeve ,...

Rrëfehet djali i Mehmet Shehut: Më i lirë jam ndier në burg se sa...

Bashkim Shehu, djali i ish-kryeministrit Mehmet Shehu ka treguar historinë e jetës së tij që lidhet sa me Bllokun në kryeqyetet aq edhe me...

Gazetari zbulon arsyen pse jahti superluksoz ndaloi në Shqipëri

Ankorimi i jahtit superlukzos në Portin e Sarandës gjatë kësaj fundjave zuri një vend të rëndësishëm në mediat vendase, duke qenë se ishte një...

“E imja, ose e askujt tjetër”, i riu nga Kosova hyri me armë natën...

“E imja ose e askujt tjetër”, përfundon në pranga i riu nga Kosova, që udhëtoi 282 kg rrugë për t’i shprehur dashurinë gruas shkodrane....

Ndarja nga jeta e Hajdaragës, PD: Humbëm një kundërshtar të denjë politik

Partia Demokratike shpreh ngushëllimet e saj më të thella për ndarjen nga jeta të Luan Hajdaragës, protagonist i zhvillimeve të së majtës shqiptare gjatë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!