Berisha: Thaçi po ia ngul thikën Kosovës, e ka të mbyllur derën te unë

A do ta presë Sali Berisha, Hashim Thaçin në zyrën e tij? Ish-kryeministri e ish-presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, i ka dhënë përgjigje mbrëmjen e...

Gjenocidi grek në Çamëri, vepër më e rëndë se Holokausti

Nga Spartak Ngjela/ Pyetja që duhet të ngrihet këtu është kjo: pas konsolidimit të pavarësisë së Kosovës dhe krijimit të federatës shqiptaro-bullgare në Maqedoni, e...

Meta takon Presidentin e SHBA-ve Donald Trump

Në kuadër të pjesëmarrjes në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me...

Dokumente për përdhunimin e vajzës nga djali i deputetit shqiptar

“Pikëpyetje e një denoncimi tronditës”. Kjo është tema e emisionit të sotëm në “Opinion” ku po flitet për denoncimin e oficerit të policisë Emiljano...

Këto janë qendrat e masazhit si baza të prostitucionit në Tiranë (Video)

Vajza të reja të kamufluara si masazhatore, ushtronin prostitucion në kryeqytet, ne qendra masazhi. Pas hetimeve që zgjatën rreth 7 muaj, Policia e Tiranës...

Zhduket nëna me dy fëmijë nga shtëpia, burri i alarmuar denoncon në polici

Një grua është zhdukur nga shtëpia, bashkë me dy fëmijët e saj. Ngjarja ka ndodhur në Durrës ndërsa ka qenë bashkëshorti që ka denoncuar zhdukjen...

Anëtarësimet në PS/ Majko shkëmben batuta me Ramën: Atyre që u kam dhënë unë...

Në aktivitetin e mbledhur sot nga Partia Socialiste në Tiranë për fushatën e anëtarësimeve të reja janë mbledhur plot të rinj. Në këtë takim nuk...

Shqipëri, trafikanti i penduar zbërthen rrjetin, zbulohet polici që punonte me drogë

Një trafikant droge i penduar ka treguar sot në gjykatë se si prej disa vitesh, prej vitit 2011 kishte punuar si transportues hashashi për...

Shqiptarët pa viza dhe në El Salvador

El Salvador është një tjetër shtet që i shtohet listës së atyre ku ata që kanë pasaportë shqiptare mund të udhëtojnë pa viza.Marrëveshja është...

Kosova dhe Shqipëria ‘bashkohen’ në shëndetësi

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Uran Ismaili, ka takuar sot Ministren e Shëndetësisë, Punës dhe Mbrojtjes Sociale të Shqipërisë, Ogerta Manastirliu.Ndërtimi i urave të...