Liria e medias, Freedom House: Shqipëria dhe Kosova, vende pjesërisht të lira

Freedom House vlerëson në raportin më të ri për lirinë e medies së ajo është duke u përballur me kërcënime të reja në demokracitë...

Çollaku: Do publikoj zyrtarë të lidhur me drogen, në Rinas shume levizje për gjyqin...

Do të nxjerre të gjithë emrat e atyre zyrtarëve që janë të lidhur me trafikun e drogës, ky ka qënë deklarimi i gazetarit Basir...

Bushati: Koha e mbetur për të bindur Gjermaninë e Francën

Shefi i diplomacisë shqiptare, Ditmir Bushati ka folur rreth zërave që vijnë nga Gjermania dhe Franca për një votë kundër hapjes së negociatave së...

BE, Tusk: Shqipëria meriton hapjen e bisedimeve

Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha sot në Tiranë se Shqipëria e meriton hapjen e bisedimeve për anëtarësim dhe se ajo çfarë ka...

Bushati: Javën tjetër negociatat për marrëveshjen e detit me Greqinë

Zëri i Amerikës: Si është aktualisht ecuria e bisedimeve ne Greqinë? Duke lënë mënjanë çështjen e detit, ku nuk është ecur sipas parashikimit. Ju keni...

Qyteti shqiptar që jeton mes plehrave

Për 38 vite me radhë qyteti i Lushnjës bashkëjeton me një fushë të mbetjeve urbane që ndodhet ngjitur me të. Asnjë zgjidhje nuk është gjetur...

Donald Tusk “vulos” fatin e integrimit: Ëndrra ime që Shqipëria të jetë pjesë e...

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk ka deklaruar se ëndrra e tij është që Shqipëria të integrohet në BE ashtu si vendi i tij...

Rikthehet koloneli Dritan Demiraj

Dritan Demiraj ka njoftuar sot në një status në “Facebook” rikthimin e tij si kolonel aktiv në Forcat e Armatosura. Ai thotë se e...

Çollaku: Progres raporti i BE i sheqerosur, jemi shumë afër situatës si në…

Kreu i Departamentit për Politikën e Jashtme në Partinë Demokratike, Kreshnik Çollaku, thotë se progres raporti i BE-së për Shqipërinë është shumë i sheqerosur...

Tregu ‘i lakmuar’ që po njeh rritje, u importuan 1 mld lekë lule në...

Industria e luleve, një industri e re në moshë, jo më shumë se 15 -vjeçare, duket se po fiton ndjeshëm terren dhe po bëhet...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!