NJË QYTET NË AUSTRI MBYLL BASTORET, SHKAKU I SHQIPTARËVE

Pasi që autoritetet e qytetit Vöcklabruk kanë mbyllur një bastore, një numër shqiptarësh kanë zhvilluar një protestë të palejuar para shtëpive private të zyrtarëve...

Hetohet nga UEFA, “The Guardian”: Skënderbeu, një përrallë e bukur

“Në Korçë e dashurojnë futbollin dhe për këtë më 21 shkurt me qindra vetë dolën në rrugët dhe sheshet e qytetit duke kënduar “Skënderbe”,...

PANUCCI: ËSHTË KRIJUAR BAZA E SKUADRËS

Në prag të ndeshjes miqësore Shqipëri-Norvegji e cila do të luhet më 26 mars në stadiumin “Elbasan Arena”, në qytetin e Elbasanit, trajneri i...

Verratti vjen me një deklaratë shokuese për Messin

Mesfushori i Paris Saint-Germain, Marco Verratti mendon se ylli i Barcelonës, Lionel Messi kurrë nuk merr dënim nga gjyqtarët. Italiani u përjashtua në Ligën e...

Bayerni merr vendimin e madh për Lewandowskin

Bayern Munchen ka vendosur për të ardhmen e Robert Lewandowskit. Drejtuesit e klubit bavarez nuk do ta shesin polakun, përcjellë “Lajmi.net”. Sipas “Mundo Deportivo”, kryesia e...

Ja faktet e publikuara nga UEFA që dyshojnë për një manipulim në ndeshjen Dinamo...

Në raportin hetimor të UEFA-s për ndeshjet e KF Skënderbeu që dyshohen si të kurdisura, studiohet në mënyrë të detajuar ndeshja ndërmjet Dinamo Zagrebit...

Shpallet ‘Goli më i mirë i Javës’ në Champions League (Video)

Goli i dytë i Lionel Messit i shënuar kundër Chelseat është zgjedhur si ‘Goli më i mirë i Javës’ në Champions League Barcelona e mposhti...

Barcelona gëzon tifozët në mëngjes, gati super-transferimi 70 milionësh

Sipas "Don Balon", katalunasit janë pranë nënshkrimit me David Alaban. Barcelona është afër të bëjë një transferim të madh. Sipas “Don Balon”, katalunasit janë pranë nënshkrimit...

LUKE SHAW NUMËRON MOMENTET E FUNDIT NË “OLD TRAFFORD”

Në fitoren e Manchester United të shtunën në kuadër të ndeshjes çerekfinale të FA Cup, në fillimin e pjesës së dytë ishte zëvendësuar mbrojtësi...

MESSI: BOTËRORI I RUSISË SHANSI I FUNDIT PËR ARGJENTINËN

Messi beson se Botërori i Rusisë është shansi i fundit për këtë gjeneratë të Argjentinës për të fituar Kupën e Botës. Messi dhe Argjentina kanë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!