11 arsyet që garantojnë fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë

11 arsyet që garantojnë fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë Me një fitore kundër Serbisë, Zvicra praktikisht e siguron në raundin e dytë. Pse kjo...

Tifozi i Zvicrës niset me traktor, mbërrin me kohë për ndeshjen me Serbinë

Beat Studer ka arritur në Kalinigrad pas 12 ditësh udhëtim që filloi në Luzern.Një tifozë i flaktë i përfaqësueses së Zvicrës ka udhëtuar 2...

Rusët me serbët kundër Zvicrës, shkak Kosova. Policia u ndalon zviceranëve në stadium…..

“Serbët dhe rusët janë vëllezër në frymë për shkak të historisë. Zvicra ka sot një ndeshje në Kupën e Botës në Kaliningrad. Forcat ruse...

Xhaka: Jemi gati të luftojmë nesër me serbët!/FOTO

Super ylli shqiptar nga Kosova, Granit Xhaka pritet të jetë titullar në ndeshjen e dytë të Zvicrës në Kampionatin Botëror. Mesfushori i Arsenalit kishte një...

Zvicër-Serbi, “beteja” e madhe, ja kush zbarkojnë në fushë?!

Serbi-Zvicër me shumë gjasa ka të ngjarë të jetë ndeshja vendimtare për të përcaktuar skuadrën e dytë të kualifikuar në Grupin E, krahas Brazilit....

Sampaoli: Unë e marr përgjegjësinë për humbjen

Trajneri i Argjentinës ka marrë përgjegjësinë për humbjen nga Kroacia. Jorge Sampaoli në konferencë për shtyp ka marrë përgjegjësinë për humbjen 3:0 nga Kroacia, duke...

Më në fund i del dikush në mbrojtje Lionel Messit

Luka Modric është deklaruar i lumtur pas fitores 3:0 të Kroacisë ndaj Argjentinës në Kupën e Botës. Me golat e Rebic, Modric dhe Rakitic, Kroacia...

Kroacia shokon Argjentinën, Messi kërkund

Kroacia ka kaluar në epërsi kundër Argjentinës me golin e shënuar nga Rebic në minutën e 53-të. Kroati realizoi gol pas një gabim trashanik te...

Argjentina – Kroacia, formacionet zyrtare

Argjentina dhe Kroacia do të përballen në të dytën ndeshje në kuadër të fazës së grupeve në Kampionatin Botëror Rusia 2018. Skuadra nga Amerika e...

Franca kualifikohet, pasi fiton me zor ndaj Perusë

Franca ka mposhtur Perunë me rezultat minimal 1:0 në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në Kampionatin Botëror Rusia 2018. Një gol i minutës...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!