Këto janë tri super-ndeshjet që na presin sot në Kupën e Botës

Me një ndeshje spektakolare me pesë gola të shënuara, është hapur Kupa e Botës.Nikoqirët e Rusisë kanë mposhtur 5:0 Arabinë Saudite. Dita e dytë e...

De Biazi lë modestinë: Argjentina fiton Botërorin nëse “kopjon” Shqipërinë time

Xhani De Biazi, ish-trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, ka folur për mediat italiane, duke bërë një koment për këtë Kupë Bote, dhe ndër të...

LAJMI I FUNDIT: Griezmann vendos për të ardhmen

Antonie Griezmann e ka dhënë lajmin e madh. Sulmuesi francez ka vendosur për të ardhmen, duke treguar se nuk do ta braktisë, Atletico Madridin, pavarësisht...

Komentatori i televizionit publik shqiptar: Jam tifoz i Serbisë në këtë botëror

Ndoshta askujt nuk i ka shkuar mendja që një shqiptar mund të bëjë tifo për kombëtaren e Serbisë në kampionatin botëror “Russia 2018” Por sot...

U nda nga Spanja, u prezantua te Reali

Julen Lopetegui, trajneri që u shkarkua me bujë nga drejtimi i Spanjës 24 orë përpara nisjes së Botërorit, u prezantua sot si trajneri i...

Salah i gatshëm për Uruguain

Trajneri i Egjiptit, Hector Cuper, ka thënë se gati 100 për qind është i bindur se anësori Mohamed Salah do të luajë në ndeshjen...

Botërori nis me fitore të thellë të nikoqirit

Nikoqiri Rusia e ka nisur mirë Kampionatin Botëror 2018, duke e mposhtur në ndeshjen hapëse Arabinë Saudite. Në ndeshjen e zhvilluar në Moskë kombëtarja ruse...

Morinho parashikon fatin e “Rusia 2018” (VIDEO)

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, bëri publike parashikimet e tij të fundit dhe përzgjodhi një finale Argjentinë-Portugali. Sipas “Lusos”, Kampionati Botëror i Rusisë, që...

Sipas përllogaritjeve të shkencëtarëve, kjo kombëtare e fiton Botërorin

Brazili është skuadra favorite për të triumfuar në Kupën e Botës “Rusia 2018”. Nuk është thjesht një perceptim i të pasionuarve të futbollit, por përfundimi...

Ekskluzive: Fadil Vokrri kur ishte 17 vjeçar si futbollist i Llapit (Foto)

Nga Arif Ejupi/ Vdekja e parakohshme e Fadil Vokrrit, kryetar i Federatës së Futbollit të Republikës së Kosovës, është pritur kudo me dhembje dhe pikëllim...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!