Teoria që po çmend rrjetin: Pse Modriç i la rusët që të gjuajnë të...

Statistikat tregojnë se kur bie fjala tek penalltitë, është më mirë që të gjuash i pari, pasi kështu e vendos kundërshtarin nën presion serioz. Por...

Deschamps ka një lajm të keq për Belgjikën

Didier Deschamps ka deklaruar se skuadra e tij ka ndaluar ;Leo Messin, kështu që nuk ka frikë nga entuziazmi i Belgjikës. Gjysmëfinalja e parë e...

Flet mjeku: Ja çfarë ishte ajo substanca misterioze që thithën lojtarët rusë

Vazhdojnë dyshimet për substancën misterioze që përdorën lojtarët e Rusisë. Dy mjekët gjermanë konfirmuan se ekipi rus përdori një substancë dopingu për të përmirësuar lojën...

Federata e Argjentinës merr vendimin surprizë për Sampaolin

Pavarësisht një paraqitjeje skandaloze në “Rusi 2018”, Federata Argjentinase e Futbollit vendosi të konfirmojë Jorge Sampaolin si trajner, edhe për edicionin e Kupës së...

Belgjika, Martinez: Kemi punuar për të qenë më të mirët e botës

“Kemi një mundësi unike dhe duam ta shfrytëzojmë. Kemi dy vjet që punojmë shumë për të qenë më të mirët e botës”. Kështu është shprehur...

Deschamps: E ndalëm Messin, do ta ndalim edhe Belgjikën

Franca ka mbush bateritë për sfidën me Belgjikën! Francezët me çdo kusht e kërkojnë fitoren dhe të futen në finalen e madhe, pas 20...

Blerim Xhemaili: Po të shënoja kundër Serbisë nuk do festoja me “shqiponjë”

Futbollisti shqiptar që luan për Kombëtaren e Zvicrës, Blerim Xhemaili, ka rrëfyer për Report TV, të gjitha presionet më të cilat janë përballuar përpara...

Gjysmëfinalet e Botërorit, dominojnë futbollistët nga Premier Liga

Kampionati anglez ka më së shumti futbollistë që vazhdojnë të jenë pjesë e Kampionatit Botëror. Teksa Botërori ka hyrë në fazën përfundimtare të tij, ku...

Kroacia e merr një lajm katastrofal para ndeshjes me Anglinë

Kroacia do të përballet me Anglinë në gjysmëfinalen e Kupës së Botës. Trajneri Daliç ka marr një lajm të keq para sfidës me “3 luanët”...

Serbët e shajnë me nënë Xhakën. Ja si i përgjigjet (Video)

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin dy “heronjtë” e Zvicrës në ndeshjen e grupeve të Kupës së Botës kundër Serbisë. Xhaka shënoi golin e barazimit...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!