1.5 C
Macedonia
E mërkurë, Nëntor 15, 2017

FSHF, shpërblim marramendës për kombëtaren

Në rast se kuqezinjtë fitojnë sot në Armeni dhe kualifikohen për në Francë 2016, përveç gëzimit për këtë arritje ata do të marrin edhe...

De Biazi optimist për fitoren: Do të ishte gjë e bukur të festonim në...

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi është shprehur optimist për fitoren e skuadrës sonë ndaj Armenisë ditën e nesërme çka do të thotë...

Sonte Shqipëri- Armeni, fitorja opsion i vetëm i kuqezinjve

Kombëtarja shqiptare në futboll, sonte në udhëtim luan ndeshjen vendimtare për kualifikim në Evropianin “Francë 2016”. Kuqezinjve pas disfatës nga Serbia, tashmë vetëm fitorja u...

Kualifikohen Belgjika dhe Uellsi, Turqia mposht Çekinë

Belgjika dhe Uellsi kanë siguruar kualifikimin në Kampionatin Evropian, ndërsa Turqia ka shënuar fitore të madhe përballë Çekisë në udhëtim. Belgjika ka shënuar fitore të...

Live në TV: Kur shpërthejnë në zemërim tifozët shqiptarë

https://www.youtube.com/watch?v=OP2EEeo_fuQ KUJDES: GJUHE E PAPERSHTATSHME Disa tifozë shqiptarë vërtet nuk e mbajtën zemërimin pas humbjes së ndeshjes me Serbinë, duke shpërthyer në tërbim edhe gjatë transmetimeve...

Shqipëria do të fitojë kundër Armenisë, kjo është arsyeja

Kombëtarja e Shqipërisë ka treguar se është një ekip mjaft kompakt dhe që ka arritur të thyejë kundërshtarë shumë prestigjiozë gjatë këtij edicionit futbollist. Skuadra...

​Kjo është arsyeja pse Shqipëria humbi dy ndeshjet e fundit

Duket se mungesa e Mërgim Mavrajt ka shumë rëndësi për Kombëtaren shqiptare. Kombëtarja e Shqipërisë në dy ndeshjet kualifikuese kundër Portugalisë dhe Serbisë në Elbasan...

Duka: Shqiponjat fluturojnë në Armeni për ta kthyer në realitet ëndrrën e shqiptarëve

Me kuqezinjtë, drejt Armenisë, ka udhëtuar edhe numri një i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Gjatë një prononcimi për Agjencinë Telegrafike Shqiptare, kryetari i...

Kosova-Guinea, ja formacioni

Kosova është nikoqir i Guinesë Ekuatoriale në vazhdën e ndeshjeve miqësore të përfaqësueses sonë të re. Telegrafi do t’jua sjellë drejtpërdrejtë shanset, golat dhe...

Kick boksierët shqiptarë sot luftojnë për fitore në Austri

Vëllezërit Hekuran dhe Dardan Avdylaj nga Istogu dhe Valdrim Salihu nga Struga por të cilët jetojnë në Vjenë të Austrisë, sot do t’ i...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!