1.3 C
Macedonia
E enjte, Nëntor 23, 2017

Live në TV: Kur shpërthejnë në zemërim tifozët shqiptarë

https://www.youtube.com/watch?v=OP2EEeo_fuQ KUJDES: GJUHE E PAPERSHTATSHME Disa tifozë shqiptarë vërtet nuk e mbajtën zemërimin pas humbjes së ndeshjes me Serbinë, duke shpërthyer në tërbim edhe gjatë transmetimeve...

Shqipëria do të fitojë kundër Armenisë, kjo është arsyeja

Kombëtarja e Shqipërisë ka treguar se është një ekip mjaft kompakt dhe që ka arritur të thyejë kundërshtarë shumë prestigjiozë gjatë këtij edicionit futbollist. Skuadra...

​Kjo është arsyeja pse Shqipëria humbi dy ndeshjet e fundit

Duket se mungesa e Mërgim Mavrajt ka shumë rëndësi për Kombëtaren shqiptare. Kombëtarja e Shqipërisë në dy ndeshjet kualifikuese kundër Portugalisë dhe Serbisë në Elbasan...

Duka: Shqiponjat fluturojnë në Armeni për ta kthyer në realitet ëndrrën e shqiptarëve

Me kuqezinjtë, drejt Armenisë, ka udhëtuar edhe numri një i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Gjatë një prononcimi për Agjencinë Telegrafike Shqiptare, kryetari i...

Kosova-Guinea, ja formacioni

Kosova është nikoqir i Guinesë Ekuatoriale në vazhdën e ndeshjeve miqësore të përfaqësueses sonë të re. Telegrafi do t’jua sjellë drejtpërdrejtë shanset, golat dhe...

Kick boksierët shqiptarë sot luftojnë për fitore në Austri

Vëllezërit Hekuran dhe Dardan Avdylaj nga Istogu dhe Valdrim Salihu nga Struga por të cilët jetojnë në Vjenë të Austrisë, sot do t’ i...

Zvicra me shqiptarët e saj në Euro 2016

Zviceranët kanë fituar me lehtësi kundër San Marinos (7-0), duke e blinduar pozitën e dytë dhe duke e shkruar emrin e tyre në finalet...

Barcelona dëshiron dy blerje në janar?

Muaji janar do të jetë muaji i “shenjtë” për Barcelonën, të cilës i kalon edhe embargo nga FIFA dhe do të hidhet në sulm...

Mourinho: Guardiola s’ka flokë, sepse urren futbollin

Bosi i Chelseat, Jose Mourinho, ka tallur rivalin e tij, Pep Guardiola. Ish-trajneri i Realit thotë se nuk e ka shikuar kurrë në sy trajnerin...

Kryemyftiu tifoz, Gurra: Besoj se do jemi në “Francë 2016″

Myftinia e Tiranës i bashkohet sot dëshirës mbarëkombëtarë dhe u jep shpresë të gjithë shqiptarëve se “ne besojmë, Shqipëria në Francë 2016.” Kryemyftiu i Tiranës...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!