17.7 C
Macedonia
E mërkurë, Tetor 18, 2017

Man Utd – Real, këtë nuk e ka pritur askush

Manchester United e ka një kusht për Real Madridin nëse dëshirojnë ta transferojnë portierin David De Gea. Drejtuesit e Manchester Unitedit kanë kërcënuar krerët e...

Bayern u kërkon falje myslimanëve, ja pse (Foto)

Gjiganti gjerman, Bayern Munich ka treguar respekt dhe mirësjellje për të gjithaë agjëruesit. Klubi bavarez... Kampioni i Gjermanisë, Bayern Munich ka treguar edhe një herë...

Shkëmbimi i Shaqirit me Lamelan

Edhe pse është afër marrëveshjes me Stoke Cityn, Interi mund t’ia propozojë Xherdan Shaqirin Tottenhamit si pjesë të marrëveshjes për Erik Lamelan. Mesfushori shqiptar kaloi...

Iniesta do dy mesfushorë te Barça

Andres Iniesta ka thënë se do të mirëpriste transferimin e Arda Turanit dhe Paul Pogbas te Barcelona gjatë kësaj vere. Pogba është i lidhur me...

Ermir Lenjani dështon në Francë, trajneri i Rene: mund të largohet

Mbyllet më shpejt nga se pritej aventura e Ermir Lenjanit te Rene në kampionatin francez të futbollit. Ka qenë vetë trajneri i ekipit të...

​Humbje e rëndë për Balotellin

Mario Balotelli ka marrë një lajm shumë të keq. Është ndarë nga jeta Francesco, babai që adoptoi në Brescia bashkë me nënën Silvia, që...

Xhemaili në mëdyshje, ofertë për të braktisur turqit

E ardhmja e Blerim Xhemalit është larg Galatasarayt. Pas një sezoni dëshpërues në Turqi, mesfushori shqiptar është në kërkim të një skuadre të re,...

Higuain transferohet në Barcelonë

Drejtori sportiv i Barcelonës, Ariedo Braida nuk ka mohuar mundësinë e transferimit të ish sulmuesit të Real Madridit, Gonzalo Higuain. Gonzalo Higuain ka një të...

Falcao i dështuar?

Skuadra kampione e Premierligës, Chelsea, ka zyrtarizuar transferimin e ri. Bëhet fjalë për sulmuesin Radamel Falcao, që në Stamford Bridge, vjen në formulën e...

Top 10 transferimet dhe top 10 dështimet e Liverpoolit

Liverpooli është ndër skuadrat më trofeshme në futbollin anglez, edhe pse ka që nga viti 1992, që nuk e fiton një titull të ligës. Gjatë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!