1.3 C
Macedonia
E mërkurë, Nëntor 22, 2017

Barca ia cakton Messit pushimet, kjo do të jetë agjenda e tij

Lionel Messi më në fund do të ketë kohë për pushime. Pasi fitoi gjithçka me Barcelonën, dhe arriti ta dërgoi Argjentinën deri në finalen...

Kush do të jetë kapiten i Realit? “Goditje” për Ronaldon!

Largimi i mundshëm i Iker Casillas dhe Sergio Ramos nga Real Madridi ka hapur dilemën e madhe se kush do të jetë kapiten i...

​Dy skuadrat e mëdha gjermane pas Hysajt

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare dhe Empolit, Elseid Hysaj është një nga futbollistët shqiptarë më të kërkuar gjatë këtij afati kalimtar. Për mbrojtësin e Empolit nuk...

Debatik Curri po bisedon me Shkëndijën e Tetovës

Shkëndija e Tetovës pas përforcimeve të arritura gjatë këtij viti, repart pak më i dobët i ngeli vetëm mbrojtja. Por, si duket trajneri Shpëtim...

Amerikanet fitojnë Botërorin, “shkelin” Japoninë në finale

Amerika ka fituar Botërorin e femrave në futboll duke mposhtur Japoninë në finale me rezultat 5 me 2. Fitorja e amerikaneve u kuptua qysh në...

Messi refuzoi të pranojë titullin e lojtarit më të mirë në Kupën e Amerikës

Futbollisti argjentinas Lionel Messi kishte refuzuar të pranojë titullin e lojtarit më të mirë të Kupës së Amerikës. Gazetari i njohur italian Tankredi Palmeria ka...

Nani në Fenerbahçe, por nuk i servuan çaj

Anësori i Manchester Unitedit, Nani, ka arritur në Stamboll për të kompletuar transferimin te Fenerbahçe. Ai është prezantuar në mënyrë të bujshme, por nuk...
video

Emmanuel Adebayor konvertohet në musliman

Sulmuesi i mirënjohur Emmanuel Adebayor, ka ndërruar fenë, duke u konvertuar në musliman, ai këtë e ka bërë gjatë këtyre ditëve. Togolezi shihet në një...

Shqipëria këtë javë pret vendimin e madh

Vendimi mbi ngjarjet e Beogradit është shtyrë disa herë deri tani. Java në vijim është ajo në të cilën pritet që të vendoset përfundimisht...

Argjentina tejkalon Gjermaninë

Në renditjen e re të publikuar nga FIFA sa i përket skuadrave më më të mira në botë, Argjentina e ka kaluar Gjermaninë e...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!