11 C
Macedonia
E premte, Dhjetor 8, 2017

Zyrtare: Benitez, kontratë trevjeçare me Realin

Rafael Benitez është prej sot trajner i Real Madridit. Ai do të zëvendësojë Carlo Ancelottin, i cili ka qenë në krye të klubit spanjoll të...

Kush mund të zëvendësojë Blatter-in?

Skandalet e korrupsionit dhe dorëheqja e paparalajmëruar e Sep Blatter nga posti i presidentit të FIFA-s, u ka hapur rrugën hamendësimeve të shumta për...

Ja skema e re e Benitezit te Real Madrid

Rafael Benitez menjëherë sapo të marrë drejtmin e Realit pritet që të luajë me një skemë të re, krejt ndryshe nga ajo që ka...

Futbollisti shqiptar e lë Kombëtaren për martesë

Futbollisti i FC Thun, Berat Sadiku nuk do të paraqitet në ditët e para të grumbullimit të Kombëtares së Finlandës për shkak të dasmës...

Godet Galatasaray, kërkon Ibrën e Kloppin

Aventura e Zlatan Ibrahimoviç në Francë mund të jetë drejt fundit. Sipas mediave turke, suedezi ka përfunduar në shënjestrën e presidentit të Galatasarayt, Unal...

Ancelotti: Ronaldo ka rënë, por ..

Cristiano Ronaldo nuk po kalon momente të mira në vitin 2015. Këtë e ka pranuar edhe trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti. Strategu italian është...

Befason Puyol, i rikthehet futbollit

Carles Puyol është duke u përgatitur të rikthehet nga pensioni. Sipas të përditshmes sportive katalane Mundo Deportivo, ish reprezentuesi i Spanjës ka bërë të...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!