Monday, January 22, 2018

Shaqiri në Bundesliga?

Futbollisti shqiptar Xherdan Shaqiri mund të rikthehet sërish në Bundesliga. Mesfushori nga Zhegra e Gjilnit pritet të largohet nga Inter, gjatë këtij afati kalimtar të...

Bayerni ofron dy yje për Di Marian

Bayern Munichu raportohet se është duke menduar të ofrojë Thomas Mullerin dhe Arjen Robbenin për të transferuar Di Marian nga Manchester Unitedi. Argjentinasi dështoi të...

Kikboksieri i vrarë kosovar: Më mungojnë shumë vajzat (Foto)

Valdet Gashi, dy herë Kampion Botë në kickboks la shtëpinë dhe familjen në Gjermani për t’iu bashkuar xhihadistëve në Siri. Televizionet zvicerane raportojnë se ai...

Çka është më e dhimbshme për Messin ?

Lionel Messi ka thënë se nuk ka asgjë më të dhimbshme në futboll sesa të humbasësh në një finale. Katër herë fituesi i Topit të...

Barcelona zyrtarizon Arda Turan, por deri në 20 korrik mund të kthehet te Atletiko

nteresi i klubeve të tjera për turkun Arda Turan, ka detyruar Barcelonën të zyrtarizojë transferimin e tij edhe pse është pa president, pasi zgjedhjet...

Mayweatherit i hiqet titulli i kampionit të botës

Floyd Mayweather nuk është më kampioni i botës në kategorinë WBO. Pasi mposhti Manny Pacquaion më 2 maj në “meçin e shekullit” dhe fitoi titullin...
video

Ja sa fort stërvitet Shaqiri (VIDEO)

Pas kritikave të ashpra që mori nga Roberto Mancini për gjendjen fizike, Xherdan Shaqiri ka vendosur të ndryshojë. Futbollisti kosovar po stërvitet fort para fillimit...

Behrami kërkon rrogë të lartë te Fiorentina

Mesfushori kosovar, Valon Behrami, i ka vënë kushte të vështira Fiorentinës për ta rikthyer në klub. Mediat italiane sot kanë njoftuar se Viola është gati...

Milani zyrtarizon transferimin e Maurit

Milani ka konfirmuar transferimin e Jose Maurit nga Parma si lojtar i lirë. Mesfushori i talentuar argjentinas ka nënshkruar kontratë me Milanin që e mban...

E pabesueshme se ku mund të vazhdoi karrierën Casillas

Iker Casillas pothuajse e ka të sigurt largimin nga Real Madridi. Portieri legjendar spanjoll është në bisedime të avansuara me skuadrën portugeze, Porto. Agjenti...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!