30 miliardë dollarë të investuara dhe shumica e ICO-ve nuk kane dhënë asgjë30 miliardë...

Ndërsa nuk mungojnë shembujt e aplikimi të teknologjisë blockchain me përfitime të drejtpërdrejta, shumica e projekteve kanë objektiva tejet ambiciozë. 30 miliardë dollarë të investuara...

BlackBerry blen firmën e sigurisë kibernetike dhe inteligjencës artificiale

Kompania me seli në Kaliforni zhvillon produkt të inteligjencës artificiale për të parandaluar sulmet kibernetike ndaj kompanive. BlackBerry blen firmën e sigurisë kibernetike dhe inteligjencës...

Samsung nuk do të ofrojë më tema falas

Në përpjekje për të gjeneruar më shumë të ardhura nga përdoruesit, Samsung do të ndalojë së ofruar tema falas. Ndryshimi do të implementohet me Android...

Shefi i sigurisë kibernetike në Japoni nuk ka përdorur kurrë një kompjuter

“Nuk i di mirë detajet por mund ti kërkoj një eksperti ta shpjegojë për ju,” u shpreh ai në parlament. Shefi i sigurisë kibernetike në...

Ndahet Bitcoin Cash, gërmohet blloku i parë i Bitcoin SV

Bitcoin Cash zyrtarisht është ndarë në dy monedha të reja. Ndarja u bë e pashmangshme ndërsa asnjëra palë nuk pranonte vendimin e tjetrës, mbetet...

Makina që po “çmend” adhuruesit e xhipave

Xhipi “The Gladiator” është automjeti i cili i bëri adhuruesit e makinave të mbajnë kokën me duar. Fuqia e kësaj makine do të vijë nga...

Syze të realitetit të shtuar, gjigandi Kinez i elektronikës Huawei kërkojnë të arrijë atë...

Huawei ka nisur punën për të zhvilluar syze të realitetit të shtuar të cilat do të dalin në shitje në 2 vitet e ardhshme. Rivali...

Vlera e Bitcoin bie në pikën më të ulët që prej një viti

Bitcoin ra në pikën më të ulët që prej një vit ditën e Mërkure nën nivelin e mbështetjes prej 6,000 dollarësh ndërsa tregtarët dhe...

Ky është çmimi “marramendës” i Mercedes CLS 2019

Brezi i tretë i Mercedes CLS filloi prodhimin në janar, dhe tani prodhuesi i makinave ka shpallur çmimet në ShBA. Mercedes CLS 2019 450 do...

Mercedes A-Class bëhet me dizel 150 dhe 190 ‘kuaj’, shpenzojnë më pak se BMW...

Mercedes gjerman po zgjeron gradualisht ofertën e vet në klasën e re A, dhe motorët shtesë me naftë kanë ardhur në radhë. Pas A180d, Mercedes...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!