Zuckerberg pranon defektet e Facebook-ut (Video)

Përmes një postimi në rrjetin social të krijuar prej tij, 33-vjeçari rrëfeu se kërkon që viti i porsahyrë të ndihmojë në përmirësimin e platformës...

Aston Martin sjell nëndetësen e denjë për 007-ën

Ashtu sikur zhvillimi i një supermakine që të jep idenë se vjen nga e ardhmja, vetëm koncepti i makinës nuk mjafton, kjo është edhe...

Befason Instagrami, ja opsioni i ri që do kthehet shumë shpejt në obsesion

Instagram ka njoftuar një variant të ri të afisheve të votimit për Historitë: tani ekziston një rrëshqitje emoji që ju lejon të kërkoni dhe...

Kujdes nga mashtruesit në WhatsApp: Nëse e merrni këtë mesazh…

Një aplikim i korrespondencës falas nevojitej çdo vit për të paguar një dollar, derisa e bleu Facebook në 2016. Megjithatë, nuk është hera e parë...

Vetura e shumëpritur – BMW zbulon detajet për M850i (Foto)

Kompania gjermane ka bërë të ditur se Seria 8 do të ketë 530 kuaj fuqi. Automobili, i cili do të ndodhet në krye të ofertës...

Biçikleta e së ardhmes, me bateri e mund të mbahet në çantë

Teknologjia vitet e fundit ka sjellë ndryshime të mëdha, duke shkrirë efikasitetin me komfortin. E një prej ndryshimeve më të mëdha po ndodh edhe...

Alibaba ka ndërtuar një robot që ecën me 14km për orë dhe dorëzon pako

Alibaba sapo ka njoftuar disa risi teknologjike që lënë të mendosh një të ardhme me më shumë komoditete për dërguesit e pakove. Kompania tregoi...

Inteligjenca artificiale lexon mendimet

Teknologjitë e inteligjencës artificiale bëhen gjithnjë e më të sofistikuara e tashmë mund të lexojnë dhe mendjen e njeriut. Një grup shkencëtarësh japonezë ka zhvilluar...

Sot është Dita Ndërkombëtare e Femrës në Teknologjinë e Informacionit dhe Komunikimit(TIK), e cila...

Iniciativa e Femrave në TIK është një përpjekje me karakter global që synon të ndërgjegjësojë dhe inkurajojë femrat e reja për ndjekjen e studimeve...

Teknologjia arrin çmendurinë, një aplikacion për të njohur njerëzit, ja si funksionon

Të gjithë e njohim Shazamin, aplikacionin nëpërmjet të cilit mund të gjesh titullin e cdo këngë në sfond. Por imagjinata ka shkuar akoma më thellë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!