6.7 C
Macedonia
E shtunë, Nëntor 18, 2017

Facebook po tenton të ndryshojë tërësisht ‘news feed-in’

Facebook është duke eksperimentuar për një metodë të re të organizmit te “news feed”. Plani i ri për aplikacionin e facebook për celular, nxjerr në...

A s’është i bukur?

Robotika është një fushë që po tërheq gjithnjë e më shumë investime si nga kompanitë e mëdha të teknologjisë, ashtu edhe nga buxhetet e...

Ja sa mesazhe dërgohen brenda një dite në Facebook Messenger dhe WhatsApp

Facebook Messenger dhe WhatsApp janë dy aplikacionet më të përdorura për mesazhe. WhatsApp ka më shumë se 1 miliard përdorues aktivë, ndërsa Facebook Messenger...

Kjo është e ardhmja e Facebook Messenger

Facebook ka shpenzuar shumë kohë dhe para duke u fokusuar në të ardhmen e internetit. Dhe lajmet më të fundit për zhvillimet në Facebook...

Apple zbulon jetëgjatësinë e iPhone dhe nuk është lajm i mirë

Phone janë një ndër telefonat më të preferuar dhe më të përhapur në botë, por askush deri më sot nuk e dinte se sa...

Samsung SUHD TV me 88 inç prezantohet në tregun amerikan

Samsung ka njoftuar se është duke e lansuar modelin e ri të televizorit të saj SUHD  TV 2016 në SHBA dhe ka një gamë...

BMW sjell gjeneratën e katërt të X5

Gjenerata e tretë e BMW X5 u lansua tre vjet më parë, por ky model raportohet se do të zëvendësohet në fillim të vitit...

Facebook planifikon të ndërtojë syze të realitetit të shtuar

Pajisja e realiteti virtual Oculus Rift e Facebook ka filluar dërgesat sot, por në të ardhmen, kompania shpreson që teknologjia dhe faktori formë të...

“Truproja teknologjike” me vete

Ndodh ndonjëherë që të kemi një ndjesi pasigurie, për shembull kur ecim vetëm natën në rrugë teksa kthehemi në shtëpi, apo kur jemi në...

iPhone 7 me ekran 5.8 inç(FOTO)

Apple gjithmonë nuk ndalet në prodhimin e pajisjeve të ndryshme teknologjike që tashmë janë bërë të pandashme për njerëzit. iPhone 7 është një ndër...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!