8.1 C
Macedonia
E enjte, Tetor 19, 2017

Zuckerberg: Myslimanët do ta kenë përherë përkrahjen e Facebookut

Marck Zuckerberg, themeluesi i rrjetit më të madh social, ka shprehur përkrahjen e tij për myslimanët, që, sipas tij, janë duke u frikësuar për...

Bie Snapchat

Snapchat nuk është i disponueshëm për disa përdorues, bazuar në atë çfarë shkruhet në rrjetet sociale dhe në llogarinë zyrtare të Snapchat në Twitter. Aplikacioni...

Këllëfi i iPhone që rrit jetëgjatësinë e baterisë

Apple ka prezantuar këllëfin bateri të quajtur Smart Battery Case që rrit jetëgjatësinë e baterisë së telefonave iPhone deri në 25 orë. Ky këllëf vjen...

Windows 10 tashmë në telefonin Lumia

Microsoft publikoi në tetor dy telefona të cilët kishin të integruar Windows 10-tën, por programuesit nuk kanë harruar smartphone-ët e tregut. Pas publikimit të dy...

Rafre, telefoni i pastër japonez

Mbrojtëset e papërshkueshëm nga uji është lajm i vjetër në Japoni, pasi çdo telefon që prodhohet në këtë vend, prej vitesh parashikon dhe incidentet. Por...

Ja pse telefonat e vjetër janë më të mirë se ata smart

Një studim i fundit ka treguar se pajisjet smart që sot kushtojnë qindra euro, nuk punojnë aq mirë sa telefonat e dekadës së kaluar. “Ofcom”...

Një “iPhone mini” në fillim të 2016-s

Apple pritet të hedhë në treg një “iPhone mini” me ekran 4-inç vitin tjetër. Besohet se do të vijë në ngjyra të ndryshme, por...

Florian Kunushevci, hakeri shqiptar nga Kosova që zbuloi dobësi sigurie në uebfaqet e ESET...

Talentet nuk i kanë munguar asnjëherë këtyre trevave. Për 3 vite me radhë konkursi mbarëkombëtar Albanian ICT Awards e ka provuar këtë fakt. Por...

“JAMA Psychiatry”: Çrregullime mendore për fanatikët e TV-së

Të rinjtë, të cilët kalojnë orë të tëra para televizorit, mund të përjetojnë çrregullime mendore të mëvonshme, që lidhen me kujtesën gjatë jetës së...

Mercedes i 2016 përballë Maybach S600 të blinduar /FOTO

Me një hapësirë më të madhe brenda dhe me një teknologji më të avancuar se Rolls-Royce Phantom dhe Bentley Mulsanne, Mercedes Maybach S600 është...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!