3.1 C
Macedonia
E premte, Nëntor 17, 2017

Mundësitë e reja të Pinterest dhe Facebook

Të dhënat e mëdha janë themelimi i biznesit të shumë mediave sociale, dhe Pinterest nuk bën përjashtim. Algoritmet themelore që e bëjnë Pinterest-in të suksesshëm...

Risia më e fundit e “Google Maps”

Google ka përmirësuar versionin e aplikacionit të hartave për sistemet e operimit Android, duke ofruar tashmë informacione mbi drejtime dhe destinacione të ndryshme edhe...

9 gjëra që duhet të dini për BlackBerry Priv

Telefoni i ri i BlackBerry, Priv është mjaft i mirë. Sipas vlerësimi të “The Verge” është hera e parë që kompania po krijon një...

Smartphone ju ndihmon të kuroni kancerin teksa flini

Fondacioni Vodafone bashkë me The Garvan Institute of Medical Research ka krijuar “DreamLab”, një lojë për telefonët Android, që përpiqet të gjejë një kurë...

Audi me seri të veçantë të modelit A3 (Foto)

Kompania Audi në tregun amerikan tani ofron edhe serinë e veçantë të modelit A3 Sedan. A3 Sedan Special Edition vjen me paketën për dizajn S-Line...

Snapchati arrin në 6 miliardë shikime në ditë

Snapchati ka pasur një rritje shumë të madhe në shikueshmërinë e videove, duke pasur një rritje prej tre herë më të madhe që nga...

Atmosfera e sipërme e Marsit po zhduket në kozmos

Ashtu siç dhe u bë e ditur NASA ka njoftuar zbulimin e madh që kishte lidhje me planetin Mars. Sipas saj, atmosfera e sipërme...

Aplikacionet “spiune”

Aplikacionet për Apple dhe Android janë si “spiune”, që shpërndajnë me platforma të tjera si Google, Apple, dhe Facebook, një sasi të madhe informacioni...

Android Lollipop rrëmbeu 25.6 % të tregut të telefonëve Android

Një në katër paisje Android kanë të instaluar versionin Lollipop dhe të imagjino se ky nuk është versioni i fundit i platformës së Google....

Apple përdor gjurmët e gishtave në raste emergjencash

Nëse në të ardhmen do të keni nevojë për ndihmë dhe jeni në një situatë emergjente, gjëja e vetme që do ju duhet të...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!