1.3 C
Macedonia
E enjte, Nëntor 23, 2017

Samsung Galaxy Note 5 vs Apple iPhone 6 Plus (FOTO)

Kompania Samsung në ngjarjen e saj, Unpacked, ka prezantuar fabletin e ri Galaxy Note 5. Padyshim që konkurrenti më i madh i këtij fableti është...

Dërgoni sms pa kredi dhe wi-fi

Harroni kredinë dhe çmimet e larta të roamingut ose kërkimin e zonës për wireless. Aplikacioni FireChat është i përkryer për personat që udhëtojnë. Ky aplikacion...

Si ta ktheni televizorin në një tablet të madh

Nëse ju pëlqen të luani me lojëra apo të “vërdalliseni” nëpër rrjete sociale, por nuk doni të qëndroni me celular apo tablet në dorë...

Katër gjëra që nuk duhet të postoni në Facebook

Facebook është një rrjet social, që do të thotë interaktiv. çdo gjë që postojmë mund të provokojë reagime të miqve tanë virtualë. Gjithashtu, pasi...

Lansohen Samsung Galaxy S6 Edge+ dhe Galaxy Note 5

Samsungu ka lansuar dy telefonat më të ri të mençur të tij: Galaxy S6 Edge+ dhe Galaxy Note 5. Të dy telefonat kanë një ekran...

Shtatë gjëra që nuk i dini për Google

Google nuk është vetëm motori i kërkimit, siç e dimë të gjithë. Tashmë është pjesë e Alphabet, një konglomerat i ri i nisur nga...

Telefoni i ri i Sony-t mund të ketë ekran me rezolucion 4K

Sony ka kohë që po punon për krijimin e telefonave inteligjentë Xperia Z5 dhe Z5 Compact. Një raporti i ri na sugjeron se Sony...

Microsoft lançoi ndërtimin 10512 të Windows 10 Mobile

Më në fund Microsoft ka sjellë ndërtimin 10512 të sistemit operativ Windows 10 për pajisjet mobile. Ky version mund të shkarkohet nga të gjithë...

Ideja e ndryshimit të emrit të “Google” has pengesa

Dikush mund të supozojë që, përpara se Larry Page dhe Sergey Brin të zgjidhnin “Alphabet” si emër të kompanisë së tyre të re, ata...

Facebook po bën një aplikacion për lajme

Facebook do të krijojë një aplikacion që do të dërgojë njoftime të shkurtra për lajmet më të rëndësishme të ditës në celularin tuaj. Sipas ‘Business...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!