1.3 C
Macedonia
E mërkurë, Nëntor 22, 2017

Rusia ndalon “selfie”-t

Ministria e Brendshme e Rusisë ka nisur një fushatë kundër “selfie”-ve. Në të vërtetë, kjo ministri ka njoftuar vendasit dhe turistët se në disa...

Përdorimi i tepruar i celularit mund të ‘vrasë’ kujtesën

Përdorimi i tepërt i celularit dhe internetit mund të çojë në një “amnezi digjitale”, thotë një studim i ri. Sipas një hulumtimi të kryer nga...

Si mund t’i shohim tani videot në Facebook?

Nëse nuk ngopeni duke e parë një video në Facebook të një bebeje apo të një dasme...mund ta ruani atë dhe ta shikoni kur...

Groove, Microsoft sjell katalogun me 40 milionë këngë

Microsoft nuk mbetet prapa në sektorin e muzikës in streaming, që sapo e ka zbritur në fushë kompania Apple. Microsoft ka bërë të ditur...

Pse shitjet e Samsung Galaxy S6-tës lënë për të dëshiruar?

Samsung po parashikon një rënie të ardhurash përgjatë periudhës Prill-Qershor me 4.2 % krahasuar me një vit më parë. Kjo rënie na bën të...

Nissan Leaf me bateri të re

Përveç çmimeve të larta, “defekt” i makinave elektrike është distanca që mund të arrijnë me një mbushje të vetme baterie. Kompania “Nissan”, e cila...

Telefoni i ri i HTC-së me specifika të fuqishme

Telefoni më i ri i HTC-së, One M9, kishte sjell pak risi për fansat e kompanisë dhe për këtë duket se firma e famshme...

Këpucët hi tech, ndryshojnë ngjyrën falë një aplikacioni

Këpucët e të ardhmes do të ndryshojnë ngjyrën dhe dizenjon në bazë të shijeve. Gjithçka falë një aplikacioni me një prekje në smartphone. Ideja, që...

Çfarë kërkojnë njerëzit në Google gjatë verës

Ngjarjet që kanë përfshirë Greqinë nuk qëndrojnë as larg motorit të kërkimit në Google. Vendi është në qendër të debatit botëror, por edhe në...

Twitter sjell në profilet e përdoruesve datëlindjen e tyre

Rrjeti social popullor Twitter, lajmëroi ditën e hënë se një karakteristikë e re e shtuar, do ti japë mundësinë përdoruesve të shtojnë ditëlindjen në...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!