Këto janë të dhënat që kanë për ju Facebook dhe Google

Kompanitë e mëdha të teknologjisë, Facebook dhe Google, janë në qendër të kritikave nga opinioni publik për shkak të shpërthimit të skandalit me një...

iPhon-i ardhshëm me bateri fleksibile

Kohët e fundit është zbuluar një patentë me titull "Struktura fleksibile e baterisë", duke treguar idenë që Apple po shqyrton vendosjen e pajisjes me...

Zbulohet “e bukura dhe bisha” më luksoze në botë

Finetza vjen me një pamje mjaft të fuqishme, në formë të kubit – gjë që duket si një dizajn standard, transmeton Koha.net. Po ashtu,...

Telefoni për njerëzit që nuk e duan Facebook-un dhe rrjetet tjera sociale

Një telefon i vogël, i cili lidhe me 4G është një telefon për ata që nuk i duan rrjetet sociale. Kompania amerikane, Light, ka nisur...

Koreja e Jugut sjell kryeveprën elektrike (Foto)

Mes të rejave në Sallonin e Nju Jorkut spikat Genesis Essentia Concept, prototipi i Gran Turismo-s elektrik që fsheh një teknologji jashtëzakonisht të sofistikuar. E...

Facebook nis kontrollin e fotove dhe videove për manipulime

Verifikimi i fotove dhe videove filloi ditën e Enjte në Francë me asistencën e AFP-së dhe së shpejti do të shtrihet në më shumë...

Telefoni për njerëzit që nuk e duan Facebook-un dhe rrjetet tjera sociale

Një telefon i vogël, i cili lidhe me 4G është një telefon për ata që nuk i duan rrjetet sociale. Kompania amerikane, Light, ka nisur...

Merimanga robot kthehet në top dhe ndjek me shpejtësi enorme (Video)

Kompania teknologjike gjermane Festo, ka krijuar një merimangë robot, që duket si diçka që ka dalë prej anktheve të natës. BionicSpeedBolt është pajisur me tetë...

Koreja e Jugut sjell kryeveprën elektrike (Foto)

Mes të rejave në Sallonin e Nju Jorkut spikat Genesis Essentia Concept, prototipi i Gran Turismo-s elektrik që fsheh një teknologji jashtëzakonisht të sofistikuar. ...

Apple mund të nxjerrë në treg iPhone të përthyeshëm aq shpejt sa 2020

Pasi zyra e Patentave dhe Markave e ShBA publikoi një patentë të Apple për pajisje të përthyeshme, raportohet se dizenjo e re mund të...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!