Opeli feston 120 vjetorin me modele elektrike

Opel në vitin 2019 feston 120 vjet të prodhimit të makinave dhe ky jubile do të shënohet me fillimin e modeleve elektrike dhe plug-in...

Samsung do të prodhojë televizorin më të madh që ka parë jeta juaj

Samsung ka raportuar të prodhojë një televizion me madhësi prej 146 inch, të cilin ka vendosur ta quajë “The Wall” apo në gjuhën shqipe...

Një gjykatë kineze bllokon shitjet e ”iPhone” me kërkesë të ”Qualcomm”

Një gjykatë kineze ndaloi shitjen dhe importin në Kinë të pjesës më të madhe të modeleve ”iPhone” me kërkesë të ”Qualcomm” në një rast...

Aston Martin shndërron modelin klasik në veturë tërësisht elektrike

Prodhuesi britanik Aston Martin, ndër klasikët e të cilit janë më të dëshiruarit dhe më të kërkuarit në botë, ka një plan për të...

Teknologjia ultrasonike do ti bëjë skanerët e shenjave të gishtërinjve nën ekran më të...

Me këto telefonët nganjëherë duhet të shtypni më fort mbi ekran e nganjëherë të vendosni gishtin me kënd për ti zhbllokuar. Teknologjia ultrasonike do ti...

Microsoft Albania, SwissContact dhe ICTSlab mbyllin suksesshëm “Hour of Code”

Nga data 3 deri më 7 Dhjetor, Microsoft Albania, SwissContact dhe ICTSlab organizuan në Tiranë aktivitetin “Hour of Code” në kuadër të Javës Ndërkombëtare...

Zbulohen madhësitë e ekranit të Samsung Galaxy S10

Llogaria e famshme në Twitter, Evan Blass, ka publikuar një fotografi në të cilën supozohet se është seria e re e smartfonëve të Samsungut,...

Policia kineze mbyll mbi 1 mijë llogari në rrjetet sociale për shantazh

Policia kineze ka lajmëruar se ka mbyllur 1100 llogari në rrjetet sociale për shkakse ato po bënin shantazh dhe ofendime ndaj njerëzve. Krahas këtyre llogarive,...

Italia dënon Facebookun, shkak përdorimi i të dhënave për qëllime komerciale

Bordi i Konkurrueshmërisë në Itali ka dënuar gjigantin e rrjetit social Facebook me 10 milionë euro. Në një deklaratë me shkrim nga Bordi i Konkurrueshmërisë,...

Microsoft konfirmon zërat e zëvendësimit të Edge me një shfletues të bazuar në Chrome

Ndërsa pjesa e tregut e shfletuesit të Microsoft vijon tkurrjen, Microsoft ka vënë në pikëpyetje fatin e Edge. Pas spekulimeve se kompania ka vendosur të...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!