Vogëlushi mbylli një iPhone për 48 vjet, njëjtë mund t’i ndodhë edhe pajisjes suaj...

Bëni kujdes dhe mos ia jepni iPhonin tuaj ndonjë fëmije Një fëmijë dyvjeçar nga Shangai i Kinës, e ka bllokuar telefonin e nënës së tij,...

50,000 uebsajte WordPress janë infektuar me maluerë kriptografikë

Epidemia e maluerëve kriptografikë mund të dalë në çdo moment nga kontrolli: 50,000 uebsajte WordPress janë infektuar me skripte të monedhave kriptografike sipas hulumtuesit...

HTC prezanton në prill smartphone-in në kundërpërgjigje ndaj Galaxy S9

Ditën e sotme përmes një cicërime në rrjetin social Twitter, përdoruesit Llabtoofer zbuloi detajet e flagshipit të ardhshëm të prodhuesit Tajvanez HTC. Telefoni do...

Lagonda Vision, koncepti luksoz i së ardhmes

Kompania e njohur Astin Martin në panairin e veturave në Gjenevë ka njoftuar se deri në vitin 2023 në ofertë do të ketë edhe...

Data Analyst, profesioni i të ardhmes

Studiuesi shkencor i të dhënave ka si qëllim transformimin e të dhënave të pastra në të dhëna me informacione të lexueshme. Detyra e tij...

Ku ndryshojnë monedhat kriptografike prej atyre dixhitale?

Rritja e bujshme e bitcoin vitin e kaluar ka shkaktuar debate të shumta nëpër internet, ndërsa në fund të 2017-ës ky debat filloi të...

Audi, Airbus e Italdesign Guigiaro, bashkë për “makinën fluturuese”

Mbrëmjen përpara hapjes së Sallonit të Gjenevës, një nga pamjet e para që treguan në konferencën e shtypit të Matthias Muller, Presidentit të grupit...

Mercedesi me dy versionet të Smartit të parë elektrik

Mercedes ka paralajmëruar automobilin e tij të plotë elektrik, i cili do të bartë shenjën EQ, premiera e të cilit pritet në vitin 2020,...

Volvo XC40 – Vetura më e mirë e vitit në Europë

Volvo XC40, vetura e cila debutoi shtatorin e shkuar, është zgjedhur Vetura më e mirë e vitit 2018. Shtatë vetura të reja synonin titullin prestigjioz....

Kujdes, rrjeti LTE është i pasigurt për biseda dhe SMS

Ekspertët e sigurisë kanë gjetur dobësi të sigurisë në protokollet LTE, të cila sulmuesve iu mundësojnë të kryejnë dhjetëra sulme serioze. Kjo prefshin edhe spiunimin...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!