3.8 C
Macedonia
E hënë, Nëntor 20, 2017

Shumë prej jush e keni, por nuk e dini se çfarë do të thotë...

Samsung është kompania që krijon telefonat e mençur më të famshëm me platformë mobile Android në botë dhe derisa ajo është duke luftuar të...

iPhone ka një tastierë sekrete që askush nuk e ka zbuluar

Apple ka dizajnuar një tastierë për përdorim me një dorë në iOS dhe askush si duket nuk e ka zbuluar deri më tani. Zbulimi është...

Shkencëtarët: Bateritë e telefonëve lëshojnë mbi 100 gazra toksike

Shkencëtarët kanë lajmëruar se dhjetëra gazra të rrezikshme janë duke u lëshuar nga bateri që gjenden në miliarda pajisje të konsumit, si telefon të...

Ky është kodi që hap çdo telefon (FOTO)

Ekziston një kod i thjeshtë që mund t’ju bëjë të keni qasje në informacionet e fshehura të iPhone, aq sa edhe të mund të...

Tjetër sulm masiv kibernetik, rrezikohet interneti në të gjithë botën

Interneti në të gjithë botën është përballur gjatë ditës së sotme me sulme të fuqishme kibernetike, duke rrezikur internetin në të gjithë botën. Ndërkohë, “DYN”,...

E pabesueshme: Ja sa para fitoi Mark Zuckerberg brenda 1 ore

“Facebook” para disa ditësh njoftoi se fitimet tremujore të kompanisë u rritën për 186%. Rritja ndikoi edhe në pasurinë personale të Mark Zuckerberg, e cila...

Pas dështimit me Galaxy Note 7, Samsung lanson Galaxy On Nxt

Pas shuarjes së Galaxy Note 7, një telefon i ri nga Samsung pritet të gjej ngritje në treg shumë shpejt. Gjiganti elektronik ka lëshuar disa...

Instagram vjen edhe me një tjetër risi (FOTO)

Facebook ka përditësuar aplikacionin e tyre Instagram për Windows 10 për të mbështetur PC-të dhe tablet-ët. Ju mund të shkarkoni versionin e ri që nga...

Ja sa e mban baterinë iPhone 7 (Foto)

Pas lansimit të modelit më të ri nga kompania gjigante “Apple” të telefonit iPhone 7, shkruhet se ky model e mbanë baterinë më shumë...

Ja kur lansohet Samsung S8

Samsung Galaxy S8 pritet të lansohet në fillim të vitit 2017 Në Kongresin Botëror të Celularëve në shkurt të 2017-tës, kompania e njohur teknlologjike, Samsung...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!