21.3 C
Macedonia
E enjte, Korrik 27, 2017
video

iPhone 6 vs Galaxy S5, cili e kalon provën e zjarrit

Duket se gara për teknologjinë më të fundit dhe produktet e tyre është shndërruar në një luftë të vërtetë mes kompanive Apple dhe Samsung. Në...

Ndiqni këtë tutorial për ta kthyer iPhone tuaj në një projektor 3D holografik

Telefona iPhone janë kthyer tashmë në markën më të preferuar për të gjithë, por nëse ju keni tashmë një telefon të tillë, atëherë kjo...

Ja se cilët kanë qënë sulmet më masive të hakerave në 5 vitet e...

Kriminelë apo hakera të sponsorizuar nga qeveri të shteteve të ndryshme, sulmojnë rrjete anë e mbanë botës në çdo minutë të ditës. Në pjesën...
video

Merdeces-AMG hibrid para vitit 2020

Mercedes-AMG do të ketë një version hibrid para vitit 2020. Kështu ka deklaruar drejtori i kërkimeve dhe konstruktimeve në Mercedes, Thomas Weber, që ka thënë...

Publikohen foto të Galaxy Note 5 dhe S6 Edge

Pak ditë më parë u ballafaquam me disa foto të telefonëve të ardhshëm të Samsung që duket të jenë Galaxy Note 5 dhe S6...

Faqet e internetit na gjurmojnë nga mënyra se si shkruajmë

Njihuni me KeyboardPrivacy: një shtesë e Google Chrome që maskon kohën që ju duhet për të shkruar në tastierë. Do të keni nevojë për...

A mundet kompjuteri juaj ta mbajë Windows 10. Lexojeni ?

Windows 10-ta pa dyshim është sistemi operativ më i mirë i ndërtuar ndonjëherë nga Microsoft. Madje disa thonin “Pa Windows 8, Windows 10-ta nuk...

Telashe për Facebook? Gjermanët i kërkojnë të lejojë pseudonimet

Një mbikëqyrës i privatësisë në Gjermani ka urdhëruar rrjetin social Facebook të lejojë përdoruesit me pseudonime në rrjetin social, - shkruan "Reuters", një sfidë...

Roboti që do të zgjidhë misterin e piramidave

Në Piramidën e Gizas, monumenti më i hershëm nga 7 mrekullitë e botës, fsheh në vetvete mistere që ende presin përgjigjie. Njëri prej tyre është...
video

Vetura që turpëroi Lamborghini Huracan

Ju kur shikoni Lamborghini, ajo cfarë ju vie në mendje është se është një avion i vërtetë, dhe kjo është më se e drejtë,...