Monday, January 15, 2018

Harrojeni iPhone 7, ja pse iPhone 8 do të jetë më i miri

Prej kur u lansua iPhone 7, thashetheme të ndryshme kanë qarkulluar në internet rreth asaj se si do të jetë iPhone i ardhshëm. Dhe në...

Orët e para inteligjente të Google vijnë më 9 shkurt

Personazhi i njohur i industrisë mobile për informacionet e tij jozyrtare, Evan Blass – @evleaks – tha ditën e sotme se Android Wear 2.0...

iPhone 8 do të njohë fytyrën e përdoruesit

Duhen dhe disa muaj deri në publikimin e iPhone 8 po zërat për risitë e saj janë të pafundme. Më e fundit, sipas Cowen...

YouTube me risinë e radhës (Video)

Tani Youtube është duke testuar një applikacion përmës të cilit mund të shkembeni mesazhe dhe klipe edhe në youtube. Raportet e fundit tregojnë që ky...

Yamaha prezanton motorët fantastikë të Rossit e Vinales [foto/video]

Me prezantimin e “Yamaha M1 2017” nisi zyrtarisht edhe sezoni i ri në “MotoGP”. Në Madrid ranë vellot e dy motorëve të skuadrës japoneze,...

Flasin ekspertët: Smartphonet tuaj përgjohen, ja çfarë të bëni

Mikrofonët janë një pjesë esenciale në cdo telefon. Por cfarë do të thotë kjo për privatësinë tuaj? Mikrofonët tani nuk përdoren vetëm për telefonata. Asistentët...

A do të duket kështu iPhone 8? (Video)

Celulari i Apple për këtë vit me shumë gjasë do të quhet iPhone 8, edhe pse mendohet se kompania do të lansojë një iPhone...

Përditësohet Google Maps me shumë tipare fantastike për vozitësit

Google ka lansuar një version të ri të aplikacionit Google Maps për Android dhe iOS, i cili tani ofron më shumë shërbime për vozitje,...

Facebook nis “projektin gazetaresk

Rrjeti social i njohur botërisht, Facebook ka nisur “projektin gazetaresk”, ku për qëllim ka të parandalojë publikimin e lajmeve të pasakta në platformën e...

Lamborghini i shqiptarit ‘çmend’ edhe amerikanët (Video)

Para disa kohësh, kur agjencia ruse Sputnik raportoi për rastin e një kosovari, që ka ndërtuar një makinë-imitim të modelit Lamborghini, gazetat kosovare shkruanin...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!